Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jadwiga Grabowska-Hawrylak - wystawa w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu

red

Nie przegap! Wystawa zatytułowana "Ponad dachami Wrocławia" poświęcona jest pracom jednej z najbardziej znanych i utalentowanych polskich architektek. Można ją oglądać do czerwca.

Ponad dachami Wrocławia
Ponad dachami Wrocławia
Muzeum Współczesne Wrocław

Realizacje architektoniczne Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak, budowane w latach 60. i 70., dzięki zastosowaniu nowatorskich koncepcji były, jak na tamten czas niezwykłym, efektownym eksperymentem. Jej najbardziej znana realizacja zespołu bloków mieszkalnych, popularnie nazywana przez mieszkańców Manhattanem, jest wciąż znakiem rozpoznawczym rejonów placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.

Galeriowiec przy ulicy Kołłataja - Jadwiga Grabowska-Hawrylak

Galeriowiec przy ulicy Kołłataja we Wrocławiu - wizualizacja 3D

W wyniku ograniczeń technicznych, przebudów i konsekwentnego zaniedbywania, obiekty zaprojektowane przez Grabowską-Hawrylak straciły swój pierwotny blask. Ekspozycja ma na celu wykazanie, jak wiele zyskałby Wrocław, gdyby udało się powrócić do oryginalnych koncepcji architektonicznych. Multimedialna wystawa skupia się na najbardziej charakterystycznych budynkach, odtworzonych m.in. w technice 3D według zaleceń architektki.

Kuratorzy: Jednostka Architektury (Natalia Rowińska, Łukasz Wojciechowski).

Wystawa potrwa do 18 czerwca.

więcej na www.muzeumwspolczesne.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:

Sedesowce, czyli wrocławski Manhattan

Sedesowce we Wrocławiu, czyli zespół mieszkano-usługowy przy placu Grunwaldzkim we Wrocławiu, proj. Jadwiga Grabowska-Hawrylak, lata 60. XX wieku

TOP 10 najciekawszych budynków ESK 2016

Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016

    Więcej o:

Skomentuj:

Jadwiga Grabowska-Hawrylak - wystawa w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu