Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Będzie nowy konkurs na Muzeum Sztuki Nowoczesnej

red.

Dziś już wiadomo, że miasto ogłosi nowy konkurs na koncepcję Muzeum Sztuki Nowoczesnej "w przeciągu miesięcy, a nie lat".

09.05.2012 WARSZAWA
Na pl. Defilad trwa remont brukowej nawierzchni
Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta

To już pewne, projekt Christiana Kereza trafi na śmietnik. Do tej pory wszystkie koszty związane z przygotowaniem tej inwestycji wyniosły już 9,8 mln zł. Projekt miał wreszcie zmienić centralny plac Warszawy w tętniącą  życiem przestrzeń.

- Żaden projekt, może poza Krakowskim Przedmieściem, nie wywołał aż takiego zaangażowana w urzędzie jak to muzeum. Włożyliśmy wiele pracy i serca - przekonywał wiceprezydent Wojciechowicz. - Dlatego po ludzku jest mi bardzo przykro, że wszystko tak się kończy.

Christian Kerez, Warszawa 2007 rok. Wernisaż projektów MSN w SARPie

Christian Kerez dla "Gazety": - To nie jest już mój projekt. To wstyd, że on nie będzie zrealizowany. W świat pójdą złe sygnały - o Polsce i o tym jak się projektuje i buduje w Warszawie. Wszędzie, jeśli chce się zbudować jakiś dom, najpierw trzeba mieć działkę (w Warszawie są do nich roszczenia). Dlaczego miasto ich nie kupiło? Dlaczego tego nie robią? Bo nie chcą tej inwestycji. Bez prawa własności do terenu nie można przecież uzyskać pozwolenia na budowę.

 

Dariusz Bartoszewicz/Gazeta Stoeczna

Czytaj więcej: warszawa.gazeta.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:

Kerez zwolniony. Co dalej z Muzeum Sztuki Nowoczesnej?

Kerez dostał ultimatum

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

    Więcej o:

Skomentuj:

Będzie nowy konkurs na Muzeum Sztuki Nowoczesnej