Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Odzyskiwanie Targówka Fabrycznego

red

Targówek Fabryczny to jeden z najbardziej zaniedbanych i zapomnianych obszarów stolicy. Bryła objęła patronatem akcję, która ma na celu odzyskać tę przestrzeń dla jej mieszkańców. W imieniu organizatorów zapraszamy w najbliższy weekend na prawą stronę Wisły!

www.odzyskiwaniemiasta.pl
www.odzyskiwaniemiasta.pl
www.odzyskiwaniemiasta.pl

ODZYSKIWANIE -> Targówek Fabryczny

to projekt artystyczno-społeczny, który nadaje nowe wymiary pojęciu "odzyskiwania". Dzięki połączeniu energii mieszkańców, potencjału Targówka Fabrycznego z koncepcją recyklingu nastąpi ODZYSKIWANIE przestrzeni publicznej w wymiarze społecznym, architektonicznym i historycznym.

W ciągu dwóch dni - 26 i 27 maja, wszyscy zainteresowani będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach, które przybliżą historię miejsca oraz zaprezentują zmiany, jak zaszły na Targówku za sprawą projektu - specjalnie stworzony szlak rowerowy po niezwykłych miejscach Targówka (m.in. nieskończone metro, przedwojenne fabryki, drewniany dom Balcerka z "Alternatywy 4"), będzie okazją do wysłuchania informacji dotyczących danego miejsca oraz poznania legend o Targówku Fabrycznym, które napisała Sylwia Chutnik zainspirowana historią dzielnicy. Plac przy Kanałku Bródnowskim zmieni się w Sąsiedzki Klub Plenerowy czyli plac zabaw dla dzieci, miejsce spotkań dla dorosłych, a dla wszystkich plażę w sercu miasta. W ramach odzyskiwania wyglądu ulic, zostanie stworzona pierwsza komiksowa galeria na świeżym powietrzu. Wspólne z Przemkiem Trustem Truścińskim będzie można malować fragment rur ciepłowniczych. A to tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

dowiedz się więcej na www.odzyskiwaniemiasta.pl

Plakat

Projekt został w całości oparty na konsultacjach społecznych przeprowadzonych w dzielnicy. To manifest w praktyce i zmiana wprowadzana w duchu "sztuki dla zmian społecznych". Zabytkowe kamienice, przedwojenne drewniane domy, las w środku miasta, relaks wraz z gościnnymi mieszkańcami Targówka Fabrycznego, romantyczny punk i odkrycie nowych możliwości realnej zmiany w najbliższym otoczeniu.

Organizator główny: MPO w Warszawie

Współorganizator: Dom Development SA

Partner strategiczny: Leroy Merlin Targówek, IKEA

Kuratorki: Mika Grochowska/ Hanna Nowak-Radziejowska

ZOBACZ TAKŻE:

Blokowiska. Reaktywacja - społeczny eksperyment na Targówku

Blokowiska: reaktywacja - to możliwe!

    Więcej o:

Skomentuj:

Odzyskiwanie Targówka Fabrycznego