Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkania z widokiem na Odrę

red

Nowy budynek mieszkalny studia Maćków Pracownia Projektowa powstanie we Wrocławiu. Oceń projekt w skali od 1 do 5 [sondaż]

Nowa inwestycja powstanie na skrzyżowaniu ul. Kurkowej z Dubois. Wcześniej mieściła się tu baza logistyczna firmy "Transformers", która od wielu lat stoi pusta. Zgodnie z wizją wrocławskiego architekta powstanie ośmiokondygnacyjny budynek w kształcie podkowy. Minimalistyczna bryła budynku wykończona będzie szkłem i betonem. Każde z mieszkań posiada balkon, a te na najwyższych piętrach - przestronne tarasy z widokiem na Odrę.

Tak mają wyglądać nowe budynki przy ul. Kurkowej

- Zanim powstał projekt, musieliśmy dokładnie przeanalizować, jak wygląda otoczenie, tak, żeby jak najlepiej wpasować się w istniejącą zabudowę - mówi Zbigniew Maćków. - Wystarczy już pierwszy rzut oka, żeby uświadomić sobie, jaką budynki dookoła mają skalę. To bardzo gęsta i wysoka zabudowa, której - gdyby tylko była bardziej zadbana - mógłby nam pozazdrościć Berlin czy Paryż. Praktycznie wszystkie budynki dookoła mają po siedem kondygnacji i ponad 30 metrów wysokości - dodaje architekt.

Oprócz budynku w kształcie litery U, na działce stanie też biurowiec. Na razie nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądał, ponieważ wciąż trwają nad nim prace projektowe.

 

źródło:wroclaw.gazeta.pl


ZOBACZ TAKŻE:

Apartamentowiec Thespian we Wrocławiu

Hala sportowa w Bytomiu autorstwa Maćkowa

POLSKA BRYŁA ze Zbigniewem Maćków

Skomentuj:

Mieszkania z widokiem na Odrę