Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Weekend Architektury tuż, tuż

red

24 sierpnia do Gdyni zjadą fani architektury z całej Polski. Powód? Weekend pełen spotkań z projektantami, projekcji filmowych oraz spacerów szlakiem modernizmu. Jedną z głównych atrakcji będzie wystawa organizowana przez Bryla.pl, zapraszamy!

Modernizm w Gdyni na II Weekendzie Architektury
Modernizm w Gdyni na II Weekendzie Architektury
fot. Agnieszka Rumińska

W piątek 24 sierpnia rozpocznie się w Gdyni II Weekend Architektury czyli impreza zorganizowana z myślą o wszystkich miłośnikach architektury, projektowania i rozwoju miast, a także designu wnętrz oraz mebli miejskich. Podobnie jak w zeszłym roku Gdynię odwiedzą reprezentacje najlepszych polskich architektów, którzy w trakcie swoich wystąpień przybliżą słuchaczom najnowsze trendy i tendencje w polskiej i światowej architekturze.

Sercem sierpniowego wydarzenia będzie tradycyjnie Śródmieście Gdyni, w tym trasy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu (spacery po trasach szlaku), towarzyszące wydarzeniu wystawy, projekcje filmowe oraz liczne działania plenerowe. Dla wszystkich przebywających w tym czasie w Gdyni turystów, letników i odwiedzających czekać będzie plenerowa Archi Czytelnia, a także wystawa plenerowa "Euro Waterfront" - z przykładami architektonicznych i urbanistycznych rozwiązań na styku miasta z wodą.

Podczas sobotniego spaceru Bryła zwiedzała min. Mini Muzeum Przedwojennej Gdyni stworzone przez mieszkańców kamienicy przy ul. 3 Maja 27/31. Na zdjęciu fragment oryginalnej posadzki - tzw. gorseciki - genialne w swej prostocie!

Podczas spacerów Szlakiem Modernizmu można dotrzeć do fascynujących miejsc. W zeszłym roku był to m.in. schron przeciwbombowy sprzed II Wojny Światowej, a także Mini Muzeum Przedwojennej Gdyni stworzone przez mieszkańców kamienicy przy ul. 3 Maja 27/31. Na zdjęciu fragment oryginalnej posadzki z MiniMPG - tzw. gorseciki

Plakat

BRYLA.pl prócz patronatu nad imprezą przygotowała również wystawę prezentującą 20 budynków, które pojawiły się w wydanym przez BRYLA.pl albumie, zatytułowanym "101 najciekawszych polskich budynków dekady"


Szczegółowy plan imprezy znajdziesz na www.weekendarchitektury.pl

Ubiegłoroczny Weekend Architektury: Spacery architektoniczne szlakiem modernizmu w ścisłym śródmieściu GdyniPełna urzekających detali klatka schodowa jednej z gdyńskich kamienicUbiegłoroczny Weekend Architektury: Spacery architektoniczne szlakiem modernizmu w ścisłym śródmieściu Gdyni

 

 

ZOBACZ TAKŻE:


Gdynia stawia na Modernizm


Startuje Gdyński Szlak Modernizmu


BRYLAnty polskiej moderny: Biała Gdynia


Skomentuj:

Weekend Architektury tuż, tuż