Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mistrzowie Architektury: Janusz Kapusta

red

30 sierpnia w Katowicach, odbędzie się kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. Tym razem gościem będzie Janusz Kapusta, wynalazca jedenastościennej bryły geometrycznej, nazwanej przez siebie K-dronem

Jedenastościenna bryła geometryczna K-dron, wynalazek Polaka, Janusza Kapusty doczekał się pomnika, który odsłonięto 30 maja 2009 w Kole (woj. wielkopolskie)
Jedenastościenna bryła geometryczna K-dron, wynalazek Polaka, Janusza Kapusty doczekał się pomnika, który odsłonięto 30 maja 2009 w Kole (woj. wielkopolskie)
Wikipedia/Kolanin

Janusz Kapusta (ur. 1951) to polski rysownik, malarz i scenograf. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, a następnie na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jest wynalazcą jedenastościennej bryły geometrycznej, nazwanej przez siebie K-dronem. Specjalizuje się w małych formach graficznych, plakatach, ilustracjach do magazynów i książek. Od 1981 roku mieszka w Nowym Jorku. Współpracuje m.in. z takimi pismami jak "The New York Times", "The Wall Street Journal", "The Washington Post". W 2004 r. opublikował swoje odkrycie, w którym po raz pierwszy w historii udało mu się połączyć złoty i srebrny podział w jednej geometrycznej konstrukcji. 30 maja 2009 w Kole odsłonięto pomnik odkrytej przez Janusza Kapustę bryły K-dronu (zdjęcie powyżej).

Zobacz K-dron:

Podczas wykładu , który odbędzie się w katowickiej Galerii Architektury SARP przy ulicy Dyrekcyjnej 9 opowie m.in o swoim odkryciu. Wykładowi towarzyszyć będzie wystawa K-DRON / Janusz Kapusta / New York / pomiędzy matematyką i sztuką / albo: przeoczony kształt.

WYSTAWA

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury

Janusz Kapusta

30.08.2012, czwartek

godz. 18.30 | wernisaż wystawy

godz. 19.00 | wykład on-line z Nowego Yorku

miejsce: Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9

więcej informacji: www.sarp.katowice.pl

BRYLA.PL patronuje wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy!

 

ZOBACZ TAKŻE:


Weekend Architektury tuż, tuż


Ernst May, mistrz klasycznego modernizmu


Le CorbusYear: 125. urodziny papieża modernizmu


Skomentuj:

Mistrzowie Architektury: Janusz Kapusta