Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

OSSA 2012. Warsztaty architektoniczne, tym razem w Lublinie

red

W tym roku studenci Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, zapraszają do Lublina na XVI warsztaty OSSA. Warsztaty odbędą się w dniach 21-28 października 2012

LOGO OSSA 2012
Logo OSSA 2012
Logo OSSA 2012

Tematem spotkania będzie „Negatyw”- dotyczący pięknych, ale zaniedbanych obszarów Lublina. Działając na zasadzie negatywu - poprzez odwrócenie pierwszego wrażenia uczestnicy podejmą próbę przedstawienia na nowo wybranych miejsc i pokazania jak wartościowe i atrakcyjne jest ich położenie. Ideą warsztatów jest myślenie kategoriami innymi niż przyjęte dotychczas oraz wskazanie możliwości wykorzystania ukrytego potencjału. Podczas warsztatów poruszony zostanie także problem ciągłego wyludniania się miasta. Uczestnicy zostaną poproszeni o odniesienia się do tego zagadnienia i poszukanie nowych rozwiązań, przydatnych bezpośrednio w Lublinie jak również w ich własnym środowisku.

Warsztaty składają się z części praktycznej i części teoretycznej. Część teoretyczna obejmuje cykl wykładów otwartych dla zainteresowanych. Część praktyczna polega na pracy projektowej w 10 grupach. W tym roku, tak jak w poprzednich, do części praktycznej zaproszonych zostanie 100 studentów z całego kraju, wytypowanych na podstawie konkursu zgłoszeń tzw. „wstępniaków”. W tym roku temat wstępniaka to „Matryce miasta”. Prace można przysyłać do 5 października.

W ramach warsztatów przewidziane są wycieczki po Lublinie, wykłady oraz powarsztatowa wystawa prac.Warsztaty i przygotowania do nich będą na bieżąco relacjonowane na stronie: www.ossa2012.blogspot.com oraz facebooku: OSSA Lublin 2012.

Wydarzeniu patronują m.in.: Izba Architektów RP, Prezydent Miasta Lublina, Politechnika Lubelska, Towarzystwo Urbanistów Polskich oraz BRYLA.pl

Plakat OSSA 2012

Skomentuj:

OSSA 2012. Warsztaty architektoniczne, tym razem w Lublinie