Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Siłownia pod chmurką w Żorach

red

W Żorach otwarto kolejną siłownię pod chmurką, stworzoną z myślą o seniorach. Bliźniacza, która powstała wcześniej, została wyróżniona nagrodą na Najlepszą Przestrzeń Publiczną województwa Śląskiego w 2011 r.

Siłownia pod chmurką w Żorach
Siłownia pod chmurką w Żorach
fot. Urząd Miasta Żory

Żorska siłownia pod chmurką zwyciężyła w głosowaniu internautów na Najlepszą Przestrzeń Publiczną województwa Śląskiego w 2011 r. i posłużyła za wzór do naśladowania. Nowa siłownia mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta. Na powierzchni około 1500 m kw. ustawiono 14 urządzeń do ćwiczeń różnych partii ciała. Urządzenia zbudowano z grubych, stalowych rur, które są odporne na warunki atmosferyczne i akty wandalizmu.

Mieszkańcy pobliskich osiedli mogą zupełnie za darmo trenować mięśnie nóg, grzbietu, brzucha i inne. Wśród urządzeń znalazły się orbitreki, prostowniki pleców i drabinki z drążkiem. Same urządzenia ustawiono w taki sposób, by korzystający z nich, zaczynali od lekkiej rozgrzewki i mogli przechodzić do coraz trudniejszych ćwiczeń siłowych.

Inwestycja Gminy Żory ma szczególne znaczenie, zwłaszcza, że w tym roku obchodzimy Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Miejscy urzędnicy chcieli, by taka inwestycja umożliwiła starszym mieszkańcom swobodny dostęp do bazy rekreacyjnej i zachęciła ich do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Z siłowni można korzystać codziennie, o każdej porze. Nocą teren jest oświetlony, a nad bezpieczeństwem czuwa monitoring.

Siłownia przy ul. Sikorskiego kosztowała 170 tys zł. Jej budowa jest częścią większego projektu - rewitalizacji przestrzeni zielonej, z której w przyszłości ma powstać Park Rekreacyjno-Wypoczynkowy "Cegielnia".

Skomentuj:

Siłownia pod chmurką w Żorach