Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

OperaLab: konkurs dla młodych architektów

red

OperaLab to interdyscyplinarny projekt Teatru Wielkiego - Opery Narodowej oraz BMW Group Polska. Konkurs na projekt mobilnego pawilonu został właśnie przedłużony do 12 grudnia

OperaLab - konkurs dla architektów
OperaLab - konkurs dla architektów
OperaLab

Główną ideą OperaLab jest stworzenie innowacyjnego miejsca, które będzie jednocześnie galerią i kulturalno-badawczą platformą. Interdyscyplinarny projekt ma łączyć różne elementy sztuki, od baletu po design i architekturę. Projekt OperaLab ma być szansą dla młodych twórców w realizowaniu przedsięwzięć artystycznych. W ramach całego projektu organizowane będą warsztaty, konkursy i wystawy.

Pierwszą fazą OperaLab jest konkurs pod hasłem "Projektowanie tożsamości / Tożsamość projektowania". Ma on na celu zaprezentowanie najnowszych przykładów wzornictwa i architektury w kontekście przestrzeni Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

W kategorii architektura, konkurs dotyczy projektu pawilonu, który będzie mobilną przestrzenią dla wystaw, projekcji filmowych, koncertów i paneli dyskusyjnych. Projekt pawilonu ma składać się łatwych do aranżacji modułów, które doskonale sprawdzą się w otwartej przestrzeni miejskiej, jak również we wnętrzach budynków.

W kategorii design przedmiotem konkursu będzie zaprojektowanie dwóch produktów z linii sygnowanej marką OperLab. Projekty mają odnosić się do tożsamości marek Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i BMW, w innowacyjny sposób inspirować się ich dziedzictwem, tworząc nowoczesny produkt o wysokim poziomie estetycznym i funkcjonalnym. Materiałem do inspiracji i punktem odniesienia przy projektowaniu produktów będą elementy architektury, wyposażenia wnętrz, historii samego budynku Teatru oraz projekty BMW Group.

Do jury zaproszeni zostali eksperci z dziedziny architektury i wzornictwa. Honorowym przewodniczącym jury jest dyrektor naczelny Teatru Wielkiego - Opery Narodowej - Waldemar Dąbrowski. Zespół sędziowski tworzą: prof. Jerzy Porębski z Wydziału Wzornictwa warszawskiej ASP, prof. Konrad Kucza-Kuczyński z Politechniki Warszawskiej, Jacek Froehlich, szef Exterior Design BMW Group,scenograf Boris Kudlieka oraz architekci i projektanci: Marcin Mostafa, Natalia Paszkowska i Tomek Rygalik.

Projekty konkursowe można zgłaszać do 12 grudnia. Kilka dni później zostaną ogłoszone wyniki. Laureaci konkursu będą odpowiadać za przestrzeń i architektoniczną koncepcję wystawy, która zaprezentowana zostanie w pierwszych miesiącach 2013 r.

więcej na stronie organizatora: www.operalab.pl

Skomentuj:

OperaLab: konkurs dla młodych architektów