Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Poznań: wybrano najlepszy budynek 2011 roku

red

Nagrodę Jana Baptysty Quadro otrzymał kompleks pięciu budynków biurowych Murawa Office Park. Budynki zaprojektował Wojciech Grabianowski, który na co dzień pracuje w biurze architektonicznym Rhode-Kellermann-Wawrowsky w Düsseldorfie

Jury postanowiło nagrodzić kompleks pięciu biurowców. Budynki są bardzo zachowawcze, ich spokojna elewacja nie kłóci się z otoczeniem. Przewodniczący jury tak uzasadnił wybór: - Zwyciężyła prosta i elegancka forma, komponująca się z otoczeniem i wzbogacająca je. Werdykt podjęliśmy jednogłośnie.

Murawa Office Park to zespół biurowców klasy A, które połączone są przeszklonym przejściem. Za ich projekt odpowiada Wojciech Grabianowski z pracowni RKW Rhode Kellermann Wawrowsky. - Punktem odniesienia były dla nas okoliczne, małe domki. Dlatego świadomie zrezygnowaliśmy z koncepcji postawienia monumentalnej architektury - mówił Grabianowski odbierając nagrodę. Pracownia, w której pracuje zatrudnia ponad 300 osób i odpowiada za projekt min. stadionu PGE Arena w Gdańsku, oraz modernizację poznańskiego Okrąglaka.

Biurowce mieszczą się w pobliżu parku Cytadela. Tę lokalizację wykorzystał architekt, projektując duże, przeszklone tarasy, które umożliwiają ciągły kontakt z przyrodą i świeżym powietrzem.

Patronem nagrody jest włoski architekt, który zaprojektował poznański Ratusz. Nagroda Jana Baptysty Quadro przyznawana jest od 1999 r. W poprzednich latach w konkursie na najlepszą realizację architektoniczną w Poznaniu zwyciężyły między innymi: Poznańskie Centrum Finansowe (Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich), terminal pasażerski Portu Lotniczego Ławica oraz Stary Browar (oba zaprojektowane przez Studio ADS).

Przed rokiem budynki Murawa Office Park zostały nagrodzone w międzynarodowym konkursie European Property Awards. Kompleks zwyciężył w kategorii "Best Office Development for Poland".

ZDJĘCIA>>

źródło: poznan.gazeta.pl

Skomentuj:

Poznań: wybrano najlepszy budynek 2011 roku