Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

We Wrocławiu powiększą kościół [PROJEKT]

red, wroclaw.gazeta.pl

Na wrocławskim Strachocinie wierni chcą rozbudować swoją świątynię. Dotychczasowy budynek jest za mały. Koncepcję większego kościoła przygotowali architekci z Pracowni Pietrucha Mroziuk

Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Bolesnej we Wrocławiu powstała w latach 80. Została wówczas wydzielona z parafii św. Jacka. Pojawił się też wtedy pomysł, aby wybudować nowy kościół, jednak przez długie lata wiernym musiała wystarczyć niewielka salka katechetyczna. Dopiero teraz pojawiła się realna szansa na nową, większą świątynię.

- Parafia się rozrosła i wciąż będzie rosnąć. Należy do niej ok. 5-6 tys. wiernych. W pewnym momencie przestali mieścić się w kaplicy - tłumaczy ks. Stanisław Krzemień z Wydziału Finansowo-Gospodarczego Kurii Wrocławskiej.

Projekt nowej świątyni przygotowali architekci: Karol Pietrucha i Krzysztof Mroziuk. Dotychczasowa kaplica zostanie powiększona o nowy budynek, który zostanie wzniesiony na bazie krzyża greckiego. To właśnie nowa część stanie się główną przestrzenią kościoła, stara salka będzie pełniła funkcję pomocniczą. Nowa część będzie miała 750 m kw. powierzchni użytkowej. W sumie budowa będzie kosztowała 2 mln zł.

- Mamy już pozwolenie na budowę, teraz proboszcz parafii, ks. Wojciech Jaśkiewicz będzie starał się zebrać środki. Musi najpierw zorganizować komitet budowy kościoła. Liczymy, że w ciągu pięciu lat wierni będą już modlić się w nowej świątyni - zapowiada ks. Krzemień.

ZOBACZ PROJEKT>>>

źródło: wroclaw.gazeta.pl

Skomentuj:

We Wrocławiu powiększą kościół [PROJEKT]