Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy zwiastun filmu o przedwojennej Warszawie

aru

15 marca do polskich kin trafi niezwykły film w technologii 3D. "Warszawa 1935" to dopracowana animacja przedstawiająca życie miasta w przedwojennej stolicy. Zobacz nowy zwiastun

Kadr z filmu "Warszawa 1935"
Kadr z filmu "Warszawa 1935"
fot. studio Newborn / kadr z filmu

A tak Tomasz Gomoła, pomysłodawca i producent przedsięwzięcia opowiada o tworzeniu animacji:

Zawsze chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego. Pierwsza w historii rekonstrukcja zniszczonej Warszawy to cudowna przygoda i wyzwanie. Kosztowało nas to bardzo wiele pracy i wyrzeczeń jednak mimo wielu przeciwności już 15 marca będziemy mogli zobaczyć, jak się prezentowała nasza stolica w okresie tak szeroko obecnym w literaturze, a tak mało uświadomionym. Przedwojenna Warszawa to wspaniałe miejsce, wyjątkowy, nieprzemijający duch oraz świadek wielu historycznych wydarzeń. Nikt wcześniej nie podjął się tak rozległego tematu, co z pewnością było dla nas dodatkową motywacją, aby zrealizować ten film.

Projekt został sfinansowany przez producentów Ernesta Rogalskiego i Tomasza Gomołę przy wsparciu firm Prudential Polska - mecenasa filmu, Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO - partnera strategicznego filmu i dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Film będzie prezentowany zarówno w sieci kin na terenie całego kraju, jak i w wybranych, warszawskich kinach studyjnych.

Skomentuj:

Nowy zwiastun filmu o przedwojennej Warszawie