Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wieści z budowy: Muzeum Śląskie w Katowicach prawie gotowe

red, katowice.gazeta.pl

Zobaczcie najnowsze zdjęcia z budowy projektu Riegler Riewe Architekten. Budynki obłożono wielkimi taflami matowego szkła, co sprawia, że całość wtapia się w przestrzeń i wygląda trochę jak biała zjawa

Na tę inwestycję czekał cały Śląsk. Częściowo skryty pod ziemią gmach zaprojektowali architekci z austriackiego biura Riegler Riewe Architekten. Budynek powstaje w ścisłym centrum miasta, na terenie dawnej kopalni "Katowice", nieopodal Spodka.

W środku trwają jeszcze prace wykończeniowe. Robotnicy wykładają ściany głównego korytarza ogromnymi taflami. Efekt końcowy ma imponować, ponieważ będzie to główne przejście prowadzące do holu centralnego.

W budynku przygotowano ogromne przestrzenie, by te mogły pomieścić nawet największe eksponaty. Obecnie na budowie ciągle trwa malowanie oraz tynkowanie ścian i sufitów. Za kilka dni położony zostanie parkiet. W gmachu powstała sala audytoryjna, która pomieści prawie 500 osób. Zamontowano w niej już fotele, a ściany pokryto drewnem.

19.03.2013 Katowice . Budowa Muzeum Slaskiego . Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta    SLOWA KLUCZOWE: Muzeum SlaskieFot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Budowlańcy czekają na lepszą pogodę by móc wybudować drogi dojazdowe oraz chodniki. Na dachu muzeum pojawi się zielony taras, a obok, w budynku, w którym kiedyś znajdowała się maszyna wyciągowa szybu Warszawa, powstanie dwupoziomowa restauracja.

Formalnie budowa ma zakończyć się 7 czerwca tego roku, jednak zwiedzać muzeum będzie można dopiero jesienią.

Naszą rozmowę z autorami nowej siedziby Muzeum możecie przeczytać tutaj.

źródło: katowice.gazeta.pl

Skomentuj:

Wieści z budowy: Muzeum Śląskie w Katowicach prawie gotowe