Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tesco w budynku kina Świt [Nowa Huta]

red, kraków.gazeta.pl

W Nowej Hucie dobiega końca remont zabytkowego budynku kina Świt. Wkrótce swój supermarket otworzy w środku sieć Tesco

Jeszcze przed remontem zapewniano, że budynek czeka drugie, być może lepsze życie. Miały tu się znaleźć delikatesy, kinokawiarnia, restauracja i klub fitness. Póki co, zamiast ekskluzywnych delikatesów do Świtu wprowadziła się sieć Tesco. Kolorowy szyld z logo firmy na frontowej ścianie wzbudził poruszenie mieszkańców:

- Czujemy się oszukani! Po raz kolejny obiecano nam nową jakość, a w efekcie dostaliśmy podrzędną kategorię - żalił się Jacek Dargiewicz, nowohucianin.

- Spokojnie, proszę się nie oburzać, ponieważ naprawdę nie ma powodu. Sieć Tesco będzie prowadzić działalność w budynku, ale nie byle jaką. Zapisaliśmy to w umowie: to mają być porządne delikatesy, dostosowane do klimatu miejsca. Tesco nie jest organizacją przestępczą, więc nie przesadzajmy z tym linczem - odpowiedział Ryszard Rutkowski, prezes spółki Apollo Film, która jest właścicielem obiektu.

Właściciel zdecydował się wynająć powierzchnię sieci Tesco, ponieważ ta miała zaoferować najkorzystniejsze warunki finansowe, które pozwolą dokończyć remont. Ten zaś kosztował więcej niż zakładano ponieważ - jak twierdzi prezes Rutkowski - nie szczędzono pieniędzy na renowację zabytkowych detali architektonicznych.

Przeciwnicy supermarketu w tym miejscu założyli na Facebooku profil "Nie dla Tesco w Świcie". Stronę polubiło już ponad tysiąc internautów.

- Walczymy o coś więcej niż zamianę supermarketu na ekskluzywne delikatesy; chodzi nam o to, żeby nie traktować Huty jak miejsca, gdzie wrzucić można każdy pomysł, bo ludzie i tak się nim zachwycą. To będzie protest, z którego ma się urodzić coś dobrego. Jeżeli Tesco chce się wprowadzić do Huty, to powinno jakoś "wkupić się w łaski dzielnicy". Napiszemy list do dyrekcji sieci z propozycją współpracy, bo nic tak dobrze nie służy marce jak jej zaangażowanie w sprawy lokalne - tłumaczył Dargiewicz.

Internauci boją się, że wkrótce budynek kina stanie się jednym, wielkim nośnikiem reklamowym, na którym najemcy będą zawieszać informacje o promocjach. Wprawdzie logo Tesco, które obecnie wisi, zostało zatwierdzone przez konserwatora zabytków, to może dziwić, dlaczego znajduje się po obu stronach, a jego kolorystyka nie została przystosowana do zabytkowego charakteru budynku. Te obawy stara się rozwiać prezes Apollo Film:

- Najemców będziemy wybierać starannie, nie chcemy w tych eleganckich przestrzeniach byle kogo, kto tylko ma pieniądze - odpowiada Rutkowski.

Według jego zapewnień, wkrótce w piwnicach Świtu powstanie restauracja, a na pierwszym piętrze, jeszcze przed wakacjami otwarta zostanie kawiarnia Filmowa Cafe.

 

09.04.2013 Krakow , Konczy sie remont budynku dawnego kina Swit w Nowej Hucie . W budynku ma sie miedzy innymi znalezc supermarket Tesco , restauracja .  Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: kino swit remontfot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

 

źródło: kraków.gazeta.pl

Skomentuj:

Tesco w budynku kina Świt [Nowa Huta]