Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Obrotowa kładka połączy brzegi Ustki [FILM]

red

Mieszkańcy Ustki już we wrześniu będą mogli przechodzić między zachodnią a wschodnią stroną miasta po kładce, która będzie się obracać o kilkadziesiąt stopni

Kładka w Ustce
Kładka w Ustce - wizualizacja
źródło: UM Ustka

Przeprawa będzie gotowa we wrześniu, będzie ona długa na 53 metry i szeroka na 3,5 metra. Do tej pory mieszkańcy i odwiedzający Ustkę turyści, aby dostać się z jednej strony miasta na drugą musieli nadrabiać kilometrów lub korzystać z małego promu.

Nową kładkę zaprojektował jej wykonawca, firma Hydro - Naval. Zostanie ona zamontowana po zachodniej stronie portu. Jej konstrukcja będzie ruchoma i nie spowoduje utrudnień w ruchu statków. Obiekt będzie łączył oba brzegi dwa razy w ciągu godziny przez 15-20 minut. Następnie w ciągu 2 minut kładka przesunie się na zachodnią stronę odblokowując port.

Władze liczą, że przeprawa przyczyni się do uatrakcyjnienia Ustki Zachodniej i turyści zaczną odkrywać mniej uczęszczaną część miasta. Konstrukcja ma kosztować 4,4 mln złotych. Zdecydowaną większość tej kwoty pokryje dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rybackiego.

Skomentuj:

Obrotowa kładka połączy brzegi Ustki [FILM]