Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Carbon Art - zabrzańskie centrum kultury

red, katowice.gazeta.pl

Wkrótce w Zabrzu powstanie nowe miejsce na kulturę. Nowoczesny gmach pomieści kilka instytucji. Projektantem jest Tomasz Konior

Na początku lipca w urzędzie miasta w Zabrzu rozstrzygnięto konkurs na projekt Carbon Art. Jury konkursowe za najlepszy uznało projekt przygotowany przez katowicką pracownię KONIOR STUDIO Tomasz Konior.

W skrytym za ażurową elewacją gmachu swoją siedzibę będzie miało kilka instytucji kultury. Miasto chce tu ulokować miejskie muzeum i bibliotekę. W budynku znajdzie się też wielofunkcyjna sala, na której widowni będzie mogło zasiąść 320 osób. Projekt przewiduje przydzielenie części z centrum kultury na działalność pozarządową, tzn. będą z niej mogli korzystać mieszkańcy i społecznicy.

W obiekcie znajdzie się też miejsce dla Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Centrum Kreatywności. To drugie zostanie wyposażone w sale do ćwiczeń i pracownie artystyczne. Budynek będzie otwarty niemal codziennie, mieszkańcy będą mogli odwiedzać go nie tylko w trakcie organizowanych imprez, ale też poza nimi, bowiem w holu budynku otwarta będzie kawiarnia i powstanie sporej wielkości przestrzeń wystawiennicza. Autor projektu przewidział też podziemny parking ze stanowiskami na 80 aut.

Carbon Art ma pomieścić kilka instytucji kulturalnych fot. Konior Studio / Urząd Miasta Zabrze

Zabrzańskie centrum kultury będzie kosztować blisko 60 mln zł.

czytaj więcej: katowice.gazeta.pl

Skomentuj:

Carbon Art - zabrzańskie centrum kultury