Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kino Letnie w Centrum Nauki Kopernik

gz

W czasie wakacji Centrum Nauki Kopernik w Warszawie organizuje plenerowe Kino Letnie pod hasłem "Przewodnik po nowoczesnej aglomeracji". Kolejna projekcja już w najbliższy piątek!

Kino Letnie Centrum Nauki Kopernik
Kino Letnie Centrum Nauki Kopernik
fot. Centrum Nauki Kopernik

Każdy wieczór filmowy jest podróżą do innego miasta, a każde miasto to opowieść o innych perspektywach rozwoju. Seanse filmowe poprzedzą dyskusje ze specjalistami prowadzone przez dziennikarza i publicystę, Adama Leszczyńskiego. Jak piszą organizatorzy, celem spotkań i projekcji w Parku Odkrywców jest pokazanie, „jakim globalnym tendencjom podlega Warszawa oraz które miasta kreują warte do naśladowania wzorce”.

W najbliższy piątek 26 lipca o godzinie 21:00 odbędzie się pokaz „Śmietniska” w reżyserii Lucy Walker. Film opowiada o podróży uznanego artysty, Vika Muniza, do Rio de Janeiro oraz największego na świecie wysypiska śmieci - Jardim Gramacho. Muniz obserwuje życie catadores, ludzi żyjących z tego, co znajdą na wysypisku, a celem jego projektu jest stworzenie portretów... ze śmieci. "Śmietnisko" zdobyło między innymi nagrodę publiczności na festiwalu w Sundance, a w roku 2011 było nominowane do Oscara za najlepszy film dokumentalny.

Przed projekcją odbędzie się dyskusja zatytułowana "Jak zaplanować zdrowe miasto?" z udziałem Grzegorza Młynarskiego, socjologa, analityka i obserwatora trendów społecznych.

 

Kolejne projekcje:

2 sierpnia, g. 21.00

Detropia, reż. Heidi Ewing, Rachel Grady | 90min, USA 2012

9 sierpnia, g. 21.00

Rower z Pekinu, reż. Xiaoshuai Wang | 113min, Chiny, Tajwan 2001

16 sierpnia, g. 21.00

Tysiąc klownów, reż. Fred Coe | 118min, USA 1965

23 sierpnia, g. 21.00

Śpioch, reż. W. Allen | 89min, USA 1973


więcej na: www.kopernik.org.pl

Skomentuj:

Kino Letnie w Centrum Nauki Kopernik