Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pierwsze takie lotnisko w Polsce. Tylko dla VIP-ów

red, katowice.gazeta.pl

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice będzie powiększony o nową część. Powstanie specjalny terminal dla VIP-ów

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, które zarządza lotniskiem chce w ten sposób ściągnąć biznesmenów z prywatnymi samolotami oraz tych, którzy są skłonni płacić za podniebne taksówki.

W ciągu ostatnich kilku lat liczba operacji w tym segmencie dynamicznie rośnie. Widzimy potrzebę stworzenia infrastruktury, która byłaby odpowiedzią na potrzeby w tym zakresie. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmiemy do końca tego roku - zapowiedział prezes GTL Artur Tomasik.

Byłby to pierwszy taki terminal w Polsce. Zaprojektowali go architekci z pracowni Konior Studio. Elegancka czarna bryła miałaby stanąć we wschodniej części lotniska. Projekt przewiduje budowę terminalu o powierzchni 1,5 tys. m kw., w jego pobliżu powstałaby płyta postojowa, drogi kołowania i parking.

Terminal ma zapewnić bardzo szybką obsługę. Pasażerowie od momentu przyjazdu na lotnisko do chwili wejścia na pokład samolotu mieliby zostać obsłużeni w czasie nie dłuższym niż 20 minut. Ponadto ci z jeszcze zasobniejszymi portfelami mieliby możliwość bezpośredniego wjazdu na płytę i odprawy tuż przy samolocie.

14337227Konior Studio

Powstanie terminalu jest uzależnione od powodzenia rozmów władz lotniska z właścicielami prywatnych samolotów business-jet i firmami oferującymi przeloty tego typu maszynami. Cały obiekt mógłby zostać zbudowany do końca 2015 r.

czytaj więcej: katowice.gazeta.pl

Skomentuj:

Pierwsze takie lotnisko w Polsce. Tylko dla VIP-ów