Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolejna Marina we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]

red, wroclaw.gazeta.pl

Zabudowa nad Odrą we Wrocławiu rozkręca się na dobre. Do dwóch już stojących mieszkalnych przytani wkrótce dołączy trzecia

Niedawno apartamentowiec Marina II został okrzyknięty najlepszym budynkiem mieszkalnym Wrocławia ubiegłego roku. Opisywaliśmy go tutaj. Budowa kolejnego apartamentowca ma ruszyć na początku 2015 r. Za jego projekt odpowiada pracownia Tamizo Architects Mateusz Stolarski.

Zgodnie ze wstępnymi planami w dolnych kondygnacjach Mariny III znajdą się mniejsze, ok. 50-metrowe mieszkania, z kolei na wyższych piętrach powstaną nawet 200-metrowe apartamenty. Budynek swym wyglądem będzie nawiązywał do dwóch wcześniejszych "Marin". Udało się to osiągnąć, ponieważ projekt został wyłoniony w konkursie, a w jury zasiadł między innymi wrocławski architekt miasta.

Planowany apartamentowiec ma dobrze wpisać się w krajobraz. Projekt zakłada podzielenie bryły na dwie części, pomiędzy którymi powstanie przerwa, która odsłoni widok na wieżę uniwersytetu.

Projekt będzie wymagał dużego nakładu pracy i zaangażowania wykonawców. Jest to piękne miejsce i to ważne, żeby nie zepsuć widoku - mówi autor projektu, architekt Mateusz Stolarski.

 Dla wszystkich dostępny ma być parter z restauracją lub innymi usługami oraz tarasy z południowej strony budynkuFot. Tamizo Architects Mateusz Stolarski

Projektant chciał też, aby Marina III była otwarta na innych mieszkańców miasta. Dlatego na parterze powstanie ogólnodostępna restauracja, albo inny lokal usługowy, który zostanie połączony z obszernym tarasem. Stolarski zaprojektował również specjalną kładkę, która połączy Wyspę Pomorską z Kępą Mieszczańską.

Dzięki niej wyspa stanie się bardziej otwarta i zapewni większy przepływ ludzi. A to ważne, bo Wrocław coraz bardziej zwraca się ku rzece i inwestycja powinna wpisać się w ten trend - argumentuje Stolarski.

czytaj więcej: wroclaw.gazeta.pl

Skomentuj:

Kolejna Marina we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]