Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co można robić na dachu Sky Tower? Zdziwicie się...

red, wroclaw.gazeta.pl

Najwyższy budynek Wrocławia zaskakuje. Co jego mieszkańcy mogą robić na dachu?

Deweloper, który zbudował apartamentowiec Sky Tower we Wrocławiu ciekawie wykorzystał dach wieżowca. Na jego szczycie mieszkańcy mogą biegać po specjalnej bieżni oraz bawić się z dziećmi na placu zabaw.

Wieżowiec ma dachy na kilku poziomach. Ten najwyższy znajduje się na wysokości 212 metrów, jednak teren rekreacyjny został urządzony na niższym poziomie - na szczycie trzypiętrowego budynku Podium, w którym mieści się galeria handlowa. Ta część Sky Tower liczy 25 metrów wysokości.

Ścieżka do biegania ma długość 400 metrów i jest najwyżej położonym pasem tartanowym w mieście. Otacza ona trawnik oraz systemy wentylacyjne. Zamontowane wokół ścieżki lampy LED umożliwiają uprawianie sportu nawet w nocy.

W tej przestrzeni wspólny czas spędzać mogą całe rodziny. Kiedy rodzice biegają, ich pociechy mogą bawić się na sąsiednim placu zabaw, który wyposażony został w huśtawki, drabinki i zjeżdżalnie.

Rekreacyjna część budynku dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców wieżowca. Natomiast wszyscy, którzy będą chcieli zobaczyć panoramę Wrocławia będą mogli korzystać z tarasu widokowego na jego ostatnim piętrze, który zostanie otwarty jeszcze we wrześniu. Jednak już teraz możecie zobaczyć panoramę miasta na poniższym wideo:

 

czytaj więcej: wroclaw.gazeta.pl

Skomentuj:

Co można robić na dachu Sky Tower? Zdziwicie się...