Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polinka już działa. Pierwsza taka kolejka w Polsce [WIDEO]

red, wroclaw.gazeta.pl

Niedawno we Wrocławiu uruchomiono pierwszą linię kolei gondolowej. Z wagoników korzystają głównie studenci politechniki, którzy skracają sobie drogę między wydziałami

Jest to pierwsza tego typu miejska kolejka w Polsce. Inwestycję zamówiła Politechnika Wrocławska. Kolejka łączy brzegi Odry i znacząco skraca czas, który do tej pory musieli poświęcić studenci i pracownicy, którzy chcieli się przemieścić pomiędzy budynkami uczelni.

Kolejka jest wahadłowa i ma dwa wagoniki. Jednorazowo każdy z nich może zabrać 15 pasażerów. Długość całej trasy to 480 metrów, a za jej budowę odpowiada firma Doppelmayr.

Cieszymy się, że udało nam się uruchomić kolejkę zgodnie z planem, czyli pierwszego dnia nowego roku akademickiego. Nareszcie nasi pracownicy i studenci nie muszą chodzić do budynku GeoCentrum przez most Grunwaldzki, a zajmowało to ok. 20 minut - mówi Agnieszka Niczewska, rzeczniczka uczelni.

Kolejka to także atrakcja turystyczna. Przez duże okna wagoników można oglądać panoramę Wrocławia. Do końca roku taka podróż będzie bezpłatna, od stycznia uczelnia zacznie pobierać opłaty od wszystkich, którzy nie są studentami, pracownikami Politechniki lub nie posiadają urbancard. Bilet będzie kosztował 3 zł.

Koszt całej inwestycji to prawie 13 mln zł.

czytaj więcej: wroclaw.gazeta.pl

Skomentuj:

Polinka już działa. Pierwsza taka kolejka w Polsce [WIDEO]