Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gdynia: Na tym przystanku trudno o nudę! [FILM]

red

Ad12 to młode biuro projektowe z Trójmiasta. Pracują w nim Dominika Janicka i Anna Jankowska. Obie panie wpadły na świetny pomysł jak ożywić nudną przestrzeń deweloperskiego osiedla

Nietypowy przystanek w Gdyni
Nietypowy przystanek w Gdyni
źródło: ad12

Zrealizowany projekt nazywa się "Bus with us". Projektantki za swój cel obrały rozwijającą się gdyńską dzielnicę Chwarzno-Wiczlino. W tej części miasta powstają nowe osiedla, które często pozbawione są miejsc do rekreacji. Intensywny rozwój nie idzie w parze z rozbudową infrastruktury. Małe uliczki często są zakorkowane w godzinach szczytu.

Projektantki z ad12 przy wsparciu Rady Dzielnicy postanowiły przeciwstawić się panującym tam tendencjom i przekształciły zwykłe przystanki autobusowe w miejsca dla dzieci i dorosłych, które mają sprzyjać ich kreatywnemu działaniu.

Naszym celem było zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej oraz stworzenie intrygującej i inspirującej przestrzeni - mówią projektantki.

Teraz czekający na autobus pasażerowie nie muszą się nudzić. Na bocznych panelach wiat przystankowych projektantki umieściły dwa rodzaje tablic, które mają zapewnić mieszkańcom chwilę rozrywki.

Skomentuj:

Gdynia: Na tym przystanku trudno o nudę! [FILM]