Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rudzielec z Katowic do remontu? CINiBA: "Nic złego się nie dzieje"

red, katowice.gazeta.pl

Czy z elewacji odpadło kilka płyt z czerwonego piaskowca? Pracownicy biblioteki zapewniają, że nie ma powodu do obaw

Katowicki "rudzielec" to jeden z najciekawszych budynków, które powstały w Polsce w ostatnich latach . Na architektonicznej mapie Katowic stał się jednym z ważniejszych obiektów. Niedawno czytelnicy katowickiej Gazety zaalarmowali, że z jego elewacji znikają płyty.

Nie wiemy, w jaki sposób odpadły i czy ktoś to kontroluje, ale obawiamy się, że w końcu mogą komuś spaść na głowę - mówili katowickiej Gazecie studenci.

Dyrekcja obiektu zapewnia, że luki w czerwonej elewacji nie są dziełem przypadku. Wkrótce skończy się gwarancja budynku więc trwa przegląd techniczny, który ma wykryć ewentualne wady, by te można było naprawić bez wydawania pieniędzy ze środków placówki. W ramach przeglądu robotnicy usunęli kilka płytek by sprawdzić czy zamocowano je poprawnie.

Budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach to wspólna inwestycja Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego. Obiekt zdobył tytuł BRYŁY ROKU 2011. Zaprojektowali go Dariusz Herman i Piotr Śmierzewski z pracowni HS99.

 

czytaj więcej: katowice.gazeta.pl

Skomentuj:

Rudzielec z Katowic do remontu? CINiBA: "Nic złego się nie dzieje"