Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czar minionych lat na zdjęciach Zbyszka Siemaszki [WYSTAWA]

red

Unikalne zdjęcia stolicy z lat 50., 60. i 70. będzie można zobaczyć na skwerze ks. J. Twardowskiego.

Trasa W-Z w Warszawie, Trasa od strony mostu w kierunku Starego Miasta. Od lewej widoczne m.in.: kościół Św. Anny z dzwonnicą, kamienice przy ulicy Krakowskie Przedmieście, wylot tunelu trasy, elewacja pałacu Pod Blachą oraz Kolumna Zygmunta. Widoczny tramwaj linii 18 w którego skład wchodzą wagony: silnikowy 4N i doczepny 4ND. Widok z góry.
Trasa W-Z w Warszawie (lata 1961 - 1968). Trasa od strony mostu w kierunku Starego Miasta. Od lewej widoczne m.in.: kościół Św. Anny z dzwonnicą, kamienice przy ulicy Krakowskie Przedmieście, wylot tunelu trasy, elewacja pałacu Pod Blachą oraz Kolumna Zygmunta. Widoczny tramwaj linii 18 w którego skład wchodzą wagony: silnikowy 4N i doczepny 4ND. Widok z góry.
fot. Siemaszko Zbyszko

Już we wtorek 15 lipca o godzinie 14.00 odbędzie się otwarcie wystawy "Trakt. Fotografie Zbyszka Siemaszki z Narodowego Archiwum Cyfrowego". Będzie można na niej zobaczyć zdjęcia wykonane w latach 50., 60. i 70. Wśród nich między innymi kolorowe fotografie warszawiaków spacerujących przy ul. Nowy Świat w 1959 r.

Wystawa będzie idealną okazją do tego, aby porównać jak przez ostatnie dziesięciolecia zmieniał się Trakt Królewski od Alej Ujazdowskich, przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście aż do Starówki i Nowego Miasta.

Zbyszko Siemaszko (ur. 1925 r.) wykonał wiele fotografii architektury oraz zdjęć przedstawiających codzienne życie stolicy. W zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego zdjęć jego autorstwa jest prawie 6 tysięcy.

 

Trakt. Fotografie Zbyszka Siemaszki z Narodowego Archiwum Cyfrowego

15 - 28 lipca 2014 r.

skwer ks. J. Twardowskiego u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej

 

 

plakat

Skomentuj:

Czar minionych lat na zdjęciach Zbyszka Siemaszki [WYSTAWA]