Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

NOSPR niemal gotowy, zaglądamy do środka [ZDJĘCIA]

red, katowice.gazeta.pl

Kończy się budowa nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W środku montowane są ostatnie elementy wyposażenia

Wewnątrz budynku trwa sprawdzanie akustyku głównej sali. Ta zaprojektowana została w kształcie winnicy, czyli z podium otoczonym przez widownię. Pierwszy koncert w nowym gmachu zaplanowany jest na 1 października tego roku. Sala pomieści nawet 1800 słuchaczy.

Gmach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia powstał niemal w centrum miasta, na terenie po dawnym placu drzewnym kopalni "Katowice". Nieopodal znajduje się nowe Muzeum Śląskie.

Budynek NOSPR posiada niezbędne dla tego typu obiektów pomieszczenia techniczne, garderoby i sale prób. Wokół sali koncertowej zbudowano liczący pięć kondygnacji budynek z foyer umieszczonym w atrium. W podziemiach znalazł się parking, który może pomieścić 112 samochodów. Prócz foyer w obiekcie znajdują się: biblioteka, sala konferencyjna, restauracja i pomieszczenia biurowe. W projekcie przewidziano też miejsce dla pokoi gościnnych.

 Uroczysty koncert inaugurujący sezon w nowej siedzibie NOSPR odbędzie się 1 październikaBARTEK BARCZYK

Nową siedzibę śląskich muzyków zaprojektowała pracownia Konior Studio. Architekci chcieli, by elewacja budynku nawiązywała ma do śląskiej architektury. Wykonano ją z cegły klinkierowej. Czerwone wykończenie nisz okiennych to nawiązanie do domów na robotniczym osiedlu Nikiszowiec.

czytaj więcej: katowice.gazeta.pl

Skomentuj:

NOSPR niemal gotowy, zaglądamy do środka [ZDJĘCIA]