Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mural na kamienicy w centrum Częstochowy. Hit czy Kit?

red, czestochowa.gazeta.pl

Jedna z bram w częstochowskiej kamienicy zyskała oryginalny wygląd. Jej wnętrze ozdobił współczesny mural. Co sądzicie o street arcie w takich miejscach?

Projekt muralu powstał w ramach miejskiego projektu "Aleje, tu się dzieje" mający na celu ożywienie Alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Twórcą obrazu jest Jacek Sztuka, który prace rozpoczął w maju.

Pierwszy etap prac zakończyłem 9 czerwca. Miałem dwa tygodnie na zrobienie sufitu. Dosyć morderczy to termin, jednak rusztowania zastawiające wjazd do bramy musiały szybko zniknąć. Sufit jest pokryty tynkiem mineralnym, dosyć chropowatym, a ja malowałem klasycznym pędzlem, więc przypominało to sport wyczynowy - mówi Sztuka.

Teraz przechodząc przez bramę warto skierować wzrok do góry. Sufit zajęła kolorowa postać z jednym okiem. Boczne ściany ozdobiły dużych rozmiarów ręce, które "bawią się" istniejącymi tam przedmiotami: skrzynką elektryczną czy drzwiami.

Chciałem, żeby były to konkretne rzeczy. Nie jakaś skrzynka, ale dokładnie ta sama, z numerem, zdartym plakatem czy namalowanym fioletowym kwiatkiem. Inspiracji dostarczali także sami mieszkańcy - dodaje Sztuka.

"Aleje - tu się dzieje" to miejski projekt który ma ożywić główną arterię Częstochowy. Aleja Najświętszej Maryi Panny z tej okazji jest miejscem organizowania wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

 

czytaj więcej:czestochowa.gazeta.pl

Skomentuj:

Mural na kamienicy w centrum Częstochowy. Hit czy Kit?