Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W Toruniu schowali śmietniki pod ziemią. Żeby nie szpeciły

kambi

Nowe śmietniki powoli zastępują stare kosze w obrębie całego Starego Miasta.

05.11.2014 Torun . Ostatnie przygotowania przed oddaniem do uzytku podziemnych pojemnikow na odpady na Rynku Nowomiejskim w Toruniu . Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta DLOTO strony lokalne GW - Toruń SLOWA KLUCZOWE: podziemne smietniki podziemny smietnik kosz na smieci ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOTO strony lokalne GW - Toruń
Podziemne pojemniki w Toruniu - w Opolu pojawią się podobne
WOJCIECH KARDAS

Pierwsze podziemne kontenery pojawiły się na Rynku Nowomiejskim. Kolejne dwa na Rynku Staromiejskim i ul. Podmurnej.

Każdy z kompletu śmietników składa się z kilku pojemników. Segregować można szkło, odpady suche oraz odpady zmieszane. Kosze mogą pomieścić nawet 5 metrów sześciennych odpadów. Korzystać z nich mogą mieszkańcy pobliskich budynków.

Co ciekawe, by wyrzucić śmieci najpierw trzeba użyć specjalnej karty z czipem. Dopiero wtedy można umieścić worek z odpadami na szufladzie, której zasunięcie spowoduje wrzucenie worka do podziemnego pojemnika.

System podziemnych koszy powstał po to, aby zadbać o krajobraz w centrum miasta. Ich projekt był konsultowany i zaakceptowany z miejskim konserwatorem zabytków. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość zamontowania koszy w miejscach o gęstej zabudowie, w których tradycyjne pojemniki by się nie zmieściły.

ZDJĘCIA>>

kolaż red.

 

Budowa trzech pilotażowych zestawów podziemnych pojemników na śmieci kosztowała 380 tysięcy złotych.

    Więcej o:

Skomentuj:

W Toruniu schowali śmietniki pod ziemią. Żeby nie szpeciły