Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Olsztyn: dawne koszary wojskowe zmieniono w mieszkania

red, olsztyn.gazeta.pl

W opuszczonym, ceglanym kompleksie powstały mieszkania i przestrzeń dla handlu i usług

W Olsztynie udało się zrewitalizować dawne koszary wojskowe. W pochodzących z XIX wieku budynkach powstały mieszkania oraz przestrzenie: biurowa, handlowa i usługowa. Projekt przebudowy i adaptacji zespołu byłych koszar artylerii przygotowali architekci z pracowni Dżus GK Architekci.

Kompleks Koszary Park znajduje się przy ul. Kotańskiego, w bliskim sąsiedztwie Dworca Zachodniego. W środku utworzono przestronne, piętrowe lofty, które można wynająć lub kupić. Lokale są w stanie deweloperskim. Prócz tego w kompleksie działa inkubator, w ramach którego młode firmy mogą na preferencyjnych warunkach wynająć pomieszczenia biurowe.

Wśród wyremontowanych budynków znalazła się między innymi dawna ujeżdżalnia koni z charakterystyczną wieżą zegarową. Obiekt ten podzielono poziomo tworząc dwie kondygnacje i zamontowano w nim windę. Inwestor planuje, że powstaną tu gabinety i lokale przeznaczone na usługi medyczne.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

13.02.2015 Olsztyn . Komleks mieszkaniowo - uslugowy Koszary Park , przy ulicy Kuronia . Fot . Robert Robaszewski / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: osiedle koszary lofty mieszkania mieszkaniowkaROBERT ROBASZEWSKI

Właścicielem budynków jest firma Total-Pack z Olsztyna, która kupiła dawne koszary w 2006 r. Po siedmiu latach dzięki unijnemu dofinansowaniu udało się wyremontować wszystkie znajdujące się tutaj budynki.

Skomentuj:

Olsztyn: dawne koszary wojskowe zmieniono w mieszkania