Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bite me!

mapel

Jak zaprezentować Polskę na tegorocznym Biennale Architektury w Wenecji? Zapraszamy na konferencję bite me, która odbędzie się 8 marca w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej

materiały organizatorów
materiały organizatorów
materiały organizatorów

 

 

Architecture must be eaten! W ten sposób Aaron Betsky, dyrektor tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji, zatytułował swoje wystąpienie we Wrocławiu w ramach projektu Archicooking. Odbywające się od 1975 roku Biennale jest najważniejszą światową wystawą architektury i miejscem prezentacji różnych spojrzeń na tę dziedzinę. Wysoki poziom merytoryczny oraz atrakcyjna forma sprawiają, że co dwa lata wydarzenie to odwiedza ponad stutysięczna publiczność złożona ze specjalistów i osób zainteresowanych zagadnieniami dotyczącymi przestrzeni.

 


W dniu 15 lutego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło konkurs na projekt wystawy w Pawilonie Polonia. Dlatego organizatorzy konferencji chcą zaprosić do wspólnej dyskusji i zastanowić się, w jaki sposób zaprezentować polską architekturę jako apetyczny tort, ktory zainteresuje smakoszy architektury z całego świata. Konferencja bite me ma pomóc organizatorom w jego przygotowaniu tak, żeby każdy chciał go ugryźć!

 

 

Program:

 

12.00

Wstęp

 

12.10

Wykład

Przedstawienie struktury i charakteru Biennale Architektury w Wenecji, ze szczególnym uwzględnieniem nagrodzonych Pawilonów Narodowych. (Lidia Klein i Marcin Szczelina/60 min)

 

13.10

Przerwa (w trakcie przerw pokazy filmów z ubiegłego Biennale dostępnych na youtube)

 

13.20

Wykład

Projekty prezentowane w Pawilonie Polonia w latach 2004 i 2006 (Anna Cymer/30 min)

 

13.50

Przerwa

 

14.00

Jak promować Pawilon Polonia? (Agencja Reklamowa Brain/20 min)

 

14.20

Przerwa

 

14.30

Panel dyskusyjny. Paneliści przygotowują 15-20 minutową prezentację swojej wizji wystawy w Pawilonie Polonia. W tym czasie Słuchacze mogą zgłaszać pytania do Referentów, które zostaną odczytane po wszystkich wystąpieniach.

Paneliści:

Ewa Kuryłowicz

Sławomir Gzell

Marcin Kwietowicz

Jarosław Lubiak

 

16.00

Dyskusja

 

Ok. 16.30

Podsumowanie

 

Więcej informacji: biteme.blox.pl

 

Zapraszamy!

 

 

Skomentuj:

Bite me!