Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tak będzie wyglądał Silver Tower

agarum

Projekt Silver Tower, najwyższego budynku Poznania, jako pierwsi obejrzeli goście największych targów nieruchomości w Cannes. Wieżowiec nie był do tej pory publicznie pokazywany.

 

 

Będzie miał 116 m wysokości i tym samym przewyższy wszystkie poznańskie wysokościowce. Stanie na pl. Andersa, między hotelem Novotel Centrum i Andersia Tower.

- To nie jest jeszcze gotowy projekt - zastrzega jeden z jego autorów, architekt Stanisław Sipiński (nad wieżowcem pracuje wspólnie z żoną Ewą). - Na razie pokazujemy skalę. Nad szczegółami ciągle pracujemy.

Adam Trybusz z Von Der Heyden Group, które jest inwestorem projektu: - Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała elewacja wieży. W grę wchodzi szkło, zielone, jak w Andersii i PFC lub przezroczyste, szkło łączone z kamieniem lub stalowe panele.

Silver jest jednym z dwóch sztandarowych projektów, którymi na zakończonych wczoraj targach w Cannes chwaliły się poznańskie władze (pierwszy to Korona Tower, projektowana przez gwiazdę światowej architektury, Daniela Libeskinda). - Pl. Andersa już teraz jest jedną z wizytówek naszego miasta. Jak pojawi się tam jeszcze Silver, to będzie kolejna perełka, obok Starego Browaru - uważa Sebastian Bedekier, szef Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Inwestycji. - Zwiedzającym i wystawiającym podobał się Silver, a zazdrościli nam Libeskinda.

Jak zapowiada Sipiński, ostateczna wersja trzeciego, najsmuklejszego i ostatniego wysokościowca na pl. Andersa może powstać dopiero za pół roku. Na razie wiadomo, że jego budowa pochłonie ok. 65 mln euro. Znajdą w nim miejsce głównie biura (powierzchnia będzie imponująca, wyniesie 45 tys. m kw.), na dolnych kondygnacjach - usługi.

VDHG liczy, że pozwolenie na budowę dla tej inwestycji dostanie do końca 2009 r., najdalej w 2010 r., co oznaczałoby, że budynek byłby gotowy nie wcześniej niż w 2012 r.

Wcześniej, nawet w połowie 2010 r. na placu może stanąć ostatni z zaplanowanych tam biurowców: cztero- lub pięciokondygnacyjny, o roboczej nazwie Andersia Front Office. Zamknie on cały zespół od strony ul. Królowej Jadwigi. Zaprojektują go również Sipińscy. Prace na budowie mogą ruszyć jeszcze w tym roku.

Marta Tylenda
Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

 

Skomentuj:

Tak będzie wyglądał Silver Tower