Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wysyp wieżowców w Warszawie CD

ucho

Kolejne zapowiedzi budowy wieżowców w Warszawie sypią się jak z rękawa. Praktycznie nie ma tygodnia, żeby ktoś czegoś nie zaproponował. Dziś pora omówić 200 metrowy wieżowiec Mennicy.

Skan by Kafarek
Gazeta Parkiet

 

Po zapowiedziach Orco i Orbisu , nowych inwestorach Eurocentrum na Ochocie, kolejnej (czwartej już?) propozycji wieżowca na placu Zawiszy, również Mennica pozazdrościła medialnego szumu. Niestety estetyka wstępnego projektu jak i samo podejście inwestora nie wróżą inwestycji wielkiego sukcesu. Całość obrazu dopełniają próby wpisania budynku Mennicy do rejestru zabytków. Jest to kolejny pomysł rozbiórki przyzwoitego budynku pod wieżowiec w sytuacji, w której wokół (a zwłaszcza w centrum) hula wiatr.

 

Gazeta Parkiet, skan by Kafare

Gazeta Parkiet, skan by Kafarek

 

Gazeta "Parkiet" dotarła do projektu wieżowca, autorstwa zespołu architektów z biura Moshe Tzur Architects International. Z planów wynika, że rozszerzająca się ku szczytowi wieża z wypustkami w stylu Tarchomińskim ma liczyć 45 pięter. Krótkie poszukiwanie w Internecie unaocznia, że biuro to nie ma nawet własnej strony internetowej, a realizacje w Izraelu i w Czechach są mniej niż przeciętne. "Parkiet" przytacza również zastanawiającą wypowiedź Tadeusza Steckiwicza, prezesa Mennicy - "Architekci mogą rysować, co chcą. Nie ma to znaczenia. Żadna koncepcja nie ma przełożenia na projekt budowlany".

 

wieżowiec zaprojektowany przez Moshe Tzur w Tel Aviwie

Wieżowiec zaprojektowany przez Moshe Tzur w Tel Aviwie

 

W centrum Warszawy jest dużo miejsca na wieżowce , pozostaje jednak mieć nadzieje, że projekt zaprezentowany przez "Parkiet" nie zostanie zrealizowany w pokazywanej na "wizualizacji" formie. Na całe szczęście po kilku dniach inwestor odciął się od publikowanego projektu i stwierdził, że chyba jednak powstanie co innego.

 

wieżowiec zaprojektowany przez Moshe Tzur w Jerozolimie

wieżowiec zaprojektowany przez Moshe Tzur w Jerozolimie

 

Beton

 

Teraz zobacz wnętrza
    Więcej o:

Skomentuj:

Wysyp wieżowców w Warszawie CD