Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Katowickie city powstaje przy Francuskiej

agarum

  Okolice ul. Francuskiej w pobliżu autostrady stają się nowym centrum Katowic. Niedaleko wznoszonego gmachu sądu powstaną nowoczesne biura. 

 

 

Pomiędzy Francuską a Damrota budowany jest nowy gmach sądu okręgowego, zaś na dniach ruszą tuż obok prace przy Centrum Biurowym "Francuska". Deweloper, firma Globe Trade Center, ma spore doświadczenie w budowie biurowców w Warszawie i Krakowie. Na miejsce inwestycji w Katowicach firma wybrała plac po rozebranym w zeszłym roku biurowcu Hydrobudowy i trzech innych budynkach. Na tym miejscu staną dwa sześciopiętrowe gmachy. Ich projektanci - warszawscy architekci z firmy APA Wojciechowski, chcą by nowy kompleks współgrał z sąsiadującym sądem. Stąd na elewacjach pojawi się rytm pionowych okien biegnących przez całą wysokość budynku, a pomiędzy nimi będą pasy jasnego kamienia. Będzie to korespondować z szarymi ceglanymi fasadami sądu, który też ma wysmukłe okna.

 

fot. materiały APA Wojciechowski

 

 

Oba budynki biurowe staną prostopadle do ulicy. Pomiędzy nimi powstanie zielony dziedziniec, który będzie rozszerzać się w kierunku ulicy. Od wnętrza tego małego placu biurowce mają mieć zupełnie przeszklone elewacje. Architekci liczą, że w ten sposób powstanie wrażenie, jakby ktoś przepołowił jeden budynek i rozsunął na bok jego kawałki. Siedząc na placu, będzie można nawet podpatrywać pracujących w biurach ludzi! Od strony placu oba budynki otrzymają podcienia, a na parterze będą mogły powstać kawiarnie i sklepy, które ożywią tę część Katowic.

 

Czytaj więcej

 

 

Tomasz Malkowski

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

Skomentuj:

Katowickie city powstaje przy Francuskiej