Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesna baza sportowa w Krakowie

Dawid Hajok

Przy ul. Koletek już za dwa lata powstanie nowoczesna baza sportowa na miarę XXI wieku. Ma to być mariaż tradycji sportowych klubu z nowoczesną technologią i wielką historią w tle. Inwestycję sfinansować ma prywatna firma w zamian za atrakcyjna działkę pod Wawelem.

 

 

Klub Sportowy "Nadwiślan" postawił na dwie najważniejsze sekcje: piłkę nożną i tenis. Dla tych sportów powstanie nowoczesna infrastruktura. Pierwszy etap prac klub ma już za sobą. W miejscu błotnistego klepiska powstało nowoczesne boisko ze sztuczną murawą. Teraz władze kluby zbierają się do budowy nowych obiektów.

 


Plan zagospodarowania terenu wraz z koncepcją architektoniczną obiektów między ul. Koletek a Dietla powstały w biurze projektów IMB Asymetria. Jest też decyzja o warunkach zabudowy. Klub czeka tylko na pozwolenie na budowę. Zarząd Nadwiślanu zakłada, że prace ruszą jeszcze w październiku tego roku.

 


Budowa ma potrwać 18 miesięcy. W tym czasie przy ul. Koletek powstaną dwa połączone budynki wraz z podziemnym parkingiem na 50 samochodów. Pierwszy to pawilon klubowy z pełnym zapleczem socjalnym potrzebnym do obsługi zawodników, pomieszczenia administracyjne klubu, nowoczesna siłownia, sauna i gabinety lekarskie, a także pokoje gościnne i kawiarnia. Nowy budynek i boisko połączy podziemny tunel. Obok powstanie natomiast klimatyzowana hala, a w niej dwa korty tenisowe z wysokiej jakości sztuczną nawierzchnią z deco turfu. - To klasa godna mistrzów. Będą to pierwsze takie korty w Krakowie - zauważa Hodas. W projekcie od strony ul. Dietla przewidziano też dwa otwarte korty.

 

 

Koncepcja zyskała już akceptację Polskiego Związku Tenisowego. Projekt uzgodniono też z miejskim konserwatorem. Wszystko po to, aby nowoczesne obiekty spełniały wszelkie wymogi funkcjonalne, a ich forma nie zaburzyła charakteru sąsiadującej zabytkowej zabudowy starego Krakowa.

 

 

Na tym jednak nie koniec. Przed budynkami i kortami powstanie długi przeszklony taras widokowy, z którego można będzie obserwować nie tylko boisko i korty, ale także Wawel. - Zakładam, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za dwa lata u stóp Wawelu będziemy mieli klub sportowy z ogromnymi tradycjami, nowoczesną infrastrukturą i wielką historią w tle - konkluduje Hodas.

 


Czytaj więcej

 


Dawid Hajok
Gazeta Wyborcza Kraków

 

Skomentuj:

Nowoczesna baza sportowa w Krakowie