Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Okrutna szczerość fotografii

Beata Maciejewska

Rozmowa z dr. Rafałem Eysymonttem, historykiem sztuki, współautorem albumu "Wrocław na fotografii lotniczej", o tym, co widać z nieba, o planie, według którego kiedyś budowano Wrocław, i braku urbanistycznej dyscypliny dziś.

 

Ukazał się album z lotniczymi fotografiami przedwojennego Wrocławia. Wrażenia podczas ich oglądania są szokujące. Na zdjęciach widać nie tylko te kwartały miasta, które zostały zniszczone podczas obrony Festung Breslau i powojennych rozbiórek, ale przede wszystkim przestrzenny ład i czytelną wizję, która towarzyszyła rozwojowi Wrocławia. Czyli to, czego brakuje mu dzisiaj.

 

Ścisła zabudowa wokół dzisiejszych ulicy i placu Powstańców Śląskich (Kaiser-Wilhelm-Platz i Kaiser-Wilhelm Str.) zachowała się w niewielkim stopniu. Zdjęcia archiwalne pochodzą z Instytutu Herdera w Marburgu. Publikujemy je za albumem

Ścisła zabudowa wokół dzisiejszych ulicy i placu Powstańców Śląskich (Kaiser-Wilhelm-Platz i Kaiser-Wilhelm Str.) zachowała się w niewielkim stopniu. Zdjęcia archiwalne pochodzą z Instytutu Herdera w Marburgu. Publikujemy je za albumem "Wrocław na fotografii lotniczej z okresu międzywojennego", który ukazał się nakładem Instytutu Herdera i wydawnictwa "Via Nova"

 

 

 

Gorąco polecamy wywiad Beaty Maciejewskiej z dr. Rafałem Eysymonttem : Gazeta Wyborcza Wrocław

 

 

Skomentuj:

Okrutna szczerość fotografii