Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lifting Targów Poznańskich

Sylwia Sałwacka

   Najsłynniejsza poznańska pracownia architektoniczna bierze się za przebudowę frontu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

 

Studio ADS, to samo które projektowało m.in. Stary Browar i Terminal Pasażerski Portu Lotniczego Poznań Ławica, wygrało w piątek konkurs na modernizację pierzei przy Głogowskiej. Modernizacja zacznie się już w lutym.

 

Co się zmieni? Architekci chcą nadać MTP światowego sznytu. Od frontu stanie między innymi gigantyczny ekran do projekcji multimedialnych. Powstanie wjazd dla VIP-ów, nowe biura, w nich m.in. panoramiczne windy.

 

 

Z mapy Głogowskiej zniknie restauracja Adria. Wygląd zmieni też popeerelowski gmach-klocek, w którym znajduje się Centrum Targowe.

 

 

W konkursie wzięło udział 10 projektów z Polski i Niemiec. Drugie miejsce zajęła szczecińska grupa Mellon Architekci - "otuliła" frontowe gmachy płaszczykiem z metalu i szkła.

 

 

Niektórzy architekci mieli zastrzeżenia co do wygranej. Ich zdaniem ADS nie trzymał się sztywno warunków konkursu. Zmniejszył np. drastycznie metraż biurowca, dzięki czemu pierzeja zyskała na lekkości.

 

 

ADS miał też łatwiejsze zadanie, bo jest już autorem Holu Wschodniego, który trzeba było umiejętnie wkomponować w projekt.

 

 

Studio ADS istnieje od 1989 r. Właścicielami firmy są architekci Piotr Z. Barełkowski i Przemysław Borkowicz. Firma zatrudnia 30 osób, a na stałe współpracuje z ponad 50.

 

 

 

czytaj więcej

Sylwia Sałwacka

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań'

 

 

Zobacz także:

 

Sztuczna trawa w centrum Poznania

 

Poznańska Korona od Libeskinda

 

D.O.M.E.K

 

 

 

 

Skomentuj:

Lifting Targów Poznańskich