Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szpital jak na Zachodzie

Alicja Katarzyńska

 Ruszyła budowa najnowocześniejszego szpitala w Polsce. Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku zaprojektowało konsorcjum dwu znanych pracowni Arch-Deco z Gdyni oraz APA Kuryłowicz z Warszawy.

 

Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku będzie miało lądowisko dla śmigłowców i kilkanaście sal operacyjnych. Pacjentów przyjmie już za 2,5 roku

- Budowa placówki to pierwszy etap inwestycji, która zmieni oblicze dzisiejszego szpitala Akademii Medycznej - mówi profesor Piotr Czauderna, pełnomocnik ds. budowy Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku.

 

Fot: AMG

 

W nowym centrum znajdą się wszystkie dziedziny zabiegowe: chirurgia, urologia, okulistyka, laryngologia, radiologia zabiegowa i oddział transplantologiczny (w tym przeszczepów szpiku kostnego). Oprócz tego będzie tu wiele przychodni specjalistycznych. Centrum będzie miało własne lądowisko dla śmigłowców i kilkanaście sal operacyjnych. Planuje się, że na powierzchni ok. 58 000 m kw. zostanie umieszczonych 260 łóżek na 12 oddziałach szpitalnych. - Przestrzeń jest zaprojektowana tak, żeby pacjent odczuwał jak najmniejszy stres z powodu wizyty w szpitalu - dodaje Czauderna. - Po wejściu zobaczy galerię kawiarenek i sklepików, salon fryzjerski, oddział banku. Tak buduje się szpitale na Zachodzie.

 

Inwestycja będzie kosztowała 350 mln zł, przystosowanie starej części szpitala kolejne 150 mln zł. Pieniądze na tę inwestycję zapewni budżet państwa.

 

Czytaj więcej

 


Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
Alicja Katarzyńska

 

 

Skomentuj:

Szpital jak na Zachodzie