Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Znamy zwycięzcę Archi-Szopy

Dawid Hajok

  Tylko człowiek skromny może odnieść sukces w architekturze - przekonywał w środę Konrad Myślik, członek stowarzyszenia Archi-Szopa, podsumowując tegoroczny plebiscyt krakowskiego wydania Gazety Wyborczej. Skromności zabrakło autorom ołtarza Na Skałce, który dostał tytuł najgorszej budowli roku.

 

 

Emocje były duże. Do końca nie było wiadomo, która z budowli zdobędzie mało zaszczytne miano Archi-Szopy 2008 . Najczęściej typowano dwie kandydatury - Ołtarz Trzech Tysiącleci oraz kamienicę przy ul. Miodowej 39. Zwyciężył ten pierwszy - za swoją "arogancję" wobec dostojnego otoczenia - jak zgodnie stwierdzili jurorzy. Podobnie typowali internauci, którzy nie szczędzili gorzkich słów pod adresem jego projektanta.

 

 

Suchej nitki nie pozostawił na nim wczoraj również Tomasz Malkowski, dziennikarz katowickiego wydania "Gazety", który już po raz drugi wystąpił w roli "oskarżyciela publicznego": - Jedyne, co w tym miejscu wydaje mi się w pełni uzasadnione, to soczysta zieleń, którą tam nasadzono przy okazji tej inwestycji oraz płócienne płachty, które sprawiają wrażenia eterycznych. Reszta, za sprawą kamiennych bloków, jest monumentalna. Najwyraźniej architekt chciał w tym miejscu zbyt silnie zaznaczyć swoją obecność.

 

 

W głosowaniu odnotowano sześć wskazań na ołtarz, cztery na kamienicę przy ul. Miodowej i po dwa na pozostałych nominatów. Jako jeden głos policzono wynik wyborów w portalu www.krakow.gazeta.pl, gdzie zdecydowanie wygrał ołtarz z liczbą aż 320 wskazań.

 

pozostałe głosy:

 

 

Kamienica przy ul. Miodowej 39 - 237 głosów

 

 

Fontanna na Małym Rynku - 127 głosów

 

 

 

Wieżowiec w narożniku ul. Kazimierza Wielkiego i al. Kijowskiej - 75 głosów

 

 

Apartamentowiec przy Kościuszki - 63 głosy

 

Czytaj więcej

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

Dawid Hajok

 

 

 

 

Skomentuj:

Znamy zwycięzcę Archi-Szopy