Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łódzkie biurowce

Aleksandra Hac, emka, jp

   Do tej pory wielki biznes omijał Łódź. Firmy szukające powierzchni na prestiżowe biuro były odprawiane z kwitkiem i wprowadzały się do Krakowa, Wrocławia albo Poznania. Niebawem to się zmieni

 

 

Forum 76

 

Pracownia Architektury Archidea

 

To przedsięwzięcie łódzkiej firmy Virako. Wcześniej ta sama, ale jeszcze pod szyldem Faktoria, zamieniła w centrum biznesowe dawną fabrykę motorów Henryka Wagnera. Tym razem inwestor postawił na nowoczesną architekturę. Dzięki temu już na początku przyszłego roku przy rogu al. Piłsudskiego z ul. Kopcińskiego zobaczymy biurowiec, który będzie się składał z dwóch budynków połączonych szklanym atrium. Wyższy z nich będzie miał sześć pięter i elewację z ciemnego kamienia ozdobioną szklanym wykuszem.

 

Aurus

 


B'ART Pracownia Architektury, Urbanistyki i Wnętrz, Bartłomiej Biełyszew

Biurowiec wzniesie kielecki deweloper firma Echo Investment. Biurowiec będzie miał kształt trzech równolegle do siebie ustawionych wież przebitych na osi łącznikiem. Budowa ma się rozpocząć jeszcze tego lata.


Biurowiec firmy HAMMERmed


Marek Solnica, Wojciech Wycichowski

 

Czteropiętrowa fabrykę z cegły wzniesioną w 1907 roku przez polskiego przedsiębiorcę Henryka Dziembora ma zostać rozbudowana. Projekt zakłada nadbudowę budynku współczesną architekturą. Biurowiec przy ul. Kopcińskiego 73 i 75 to projekt firmy HAMMERmed, która dziś w budynku fabryki prowadzi hurtownię.


 

Cross Point

 

AGG - Architekci Grupa Grabowski Sp. z o.o.Przy ulicy Milionowej działały dawne zakłady Próchnik. Niebawem zobaczymy tam szklane wieże biurowca CROSS POINT. Deweloper Mermaid Properties postanowił zamienić ruinę w nowoczesny biurowiec. Z dawnego Próchnika zostaną tylko stropy i słupy konstrukcyjne. Jego nowa elewacja będzie wykonana ze szkła i ciemnych paneli, a sam budynek podwyższony o dwa piętra. W drugim etapie inwestycji między zmodernizowanym gmachem a aleją Rydza-Śmigłego powstaną dwie połączone ze sobą 15-kondygnacyjne wieże, zbudowane na planie nieco skrzywionej litery H.

 

Textorial Park

 

Diehl Architekci

 

Diehl Architekci


Przy ulicy Fabrycznej na terenie imperium Karola Scheiblera powstanie TEXTORIAL PARK. To biurowiec w odrestaurowanym dawnym magazynie Scheiblera. Obok niego inwestor, brytyjska firma St. Paul's Development, wzniesie dwa nowe budynki. Stworzą one kompleks biurowy połączony szklanym patio. Nowe budynki będą miały po trzy piętra i elewację wykonaną z szarej cegły i szkła. Na terenie biurowca inwestor zrekonstruował nawet 170-metrową rampę wzdłuż budynku.


Synergia

 

Jan Wilkocki/Szymon Mielczarek

 


W fabryce przy ul. Wólczańskiej powstanie centrum biznesowe SYNERGIA, które wybuduje łódzka firma Inter-Mar. Budynek sąsiadujący z sądem zostanie nadbudowany. Na elewacje powrócą odrestaurowane detale architektoniczne. Po renowacji istniejących budynków Synergia zostanie powiększona o trzeci budynek. Ten zapełni lukę między dawną fabryką Daubego a siedzibą sądu okręgowego.

 

University Business Park

 

NOW Biuro Architektoniczne

NOW Biuro Architektoniczne

 


Inwestorem jest Globe Trade Center. Budynek powstanie między aleją a ul. Wólczańską, ale zostanie wybudowany od podstaw. Kompleks stworzą dwa budynki zaprojektowane na planie litery H. Będą miały po sześć pięter i elewacje wykonane z matowych grafitowych paneli oraz szkła. Między budynkami powstanie zielony dziedziniec otwarty dla pieszych. Na terenie kampusu zostaną zachowane części dwóch ścian fabryki, która tu kiedyś stała. Globe Trade Center.

 

Zielona Office

 

Jan WilkockiPrzy ul. Zielonej stanie biurowiec wzniesiony przez firmę Teem Development. Ma to być 30-piętrowa wieża o kształcie elipsy, której elewacja będzie wykonana ze szkła. Urząd Lotnictwa Cywilnego przesądzi o jego ostatecznej wysokości.

 

 

Czytaj więcej

 

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

Aleksandra Hac, emka, jp

 

 

Cztaj także:

 

 

Studenckie pomysły na łódzkie wieżowce

 

Frank Gehry w Łodzi

 

Daniel Libeskind chce projektować w rodzinnej Łodzi

 

 

 

 

 

Skomentuj:

Łódzkie biurowce