Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Promenady Wrocławskie

Piotr Walczak

Na 15 hektarach w centralno-północnej części Wrocławia powstanie zupełnie nowe osiedle. W zakolu Starej Odry na Kleczkowie, tam, gdzie teraz są nieużytki i puste baraki, wyrosną ulice, parki, mieszkania, biurowce, a nawet amfiteatr i marina

 

 

Kompleks będzie się składał z dziewięciu kwartałów, w których znajdzie się ok. 1,5 tys. mieszkań. Być może powstaną też dwa wysokościowce (jeden blisko stumetrowy i drugi o połowę niższy) oraz wysokiej klasy hotel. Do tego biura, punkty usługowe i handlowe.

 

Fot: Vantage Development

Fot: Vantage Development

 

Fot: Vantage Development

Inwestorem jest firma Vantage Development. Koncepcję architektoniczną opracowała międzynarodowa pracownia architektoniczno - urbanistyczna INVI pod kierownictwem Guy'a Perry'ego wyłoniona w wyniku przeprowadzonego międzynarodowego konkursu architektonicznego.

 

Wszystkie budynki, jakie do tej pory mieściły się na terenie Zakładów Naprawy Taboru Kolejowego, w tym stuletnie hale produkcyjne i lokomotywownia, ze względu na zły stan techniczny zostały rozebrane. Vantage nie odetnie się jednak od historii tego miejsca - elewacje z cegły klinkierowej oraz duże szklane witryny mają nawiązywać do starej industrialnej zabudowy.

 

Fot: Vantage Development

 

Czytaj więcej  

 

 

Piotr Walczak

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

 

 

Zobacz także:

Angel Wings - nowe wieżowce we Wrocławiu

 

Sky Tower - pierwszy wrocławski drapacz chmur

Afrikarium we wrocławskim zoo

 

Skomentuj:

Promenady Wrocławskie