Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szklane Centrum Biurowe Mikołowska

Tomasz Malkowski

Nowy kompleks biurowy powstanie w Katowicach . Architekci chcą, by biurowce zadziałały jak wielkie lustro, w ich elewacjach odbije się neogotycka świątynia stojąca naprzeciwko planowanej inwestycji.

 

 

- Nie chcieliśmy, by neogotycki kościół zniknął z pejzażu miasta. Dziedziniec pomiędzy biurowcami da oddech świątyni, a zarazem sprawi, że mieszkańcy Apartamentów Moderna będą mieli widok na zabytkową świątynię - tłumaczy architekt Magdalena Rachuta z APA Wojciechowski.

 

- Na elewacjach Centrum Biurowego Mikołowska zastosujemy szkło, by doświetlić jak najlepiej wnętrza, ale część elewacji będzie w cegle. Chcemy w ten sposób nawiązać do pobliskiego kościoła i w ogóle do katowickich kamienic mieszczańskich. W ten sposób w nowych budynkach połączy się XXI wiek z przeszłością - tłumaczy Rachuta.

 

 

Centrum Biurowego Mikołowska

Centrum Biurowego Mikołowska

 

Ceglane elewacje powstaną głównie na styku z istniejącymi kamienicami. Jednak nie będą historycznym pastiszem, mają mieć gładkie ściany z mozaiką okien. Od frontu biurowce pokażą zarówno szklane powierzchnie, jak i pokryte ceramiką.

 

 

 

Centrum Biurowe Mikołowska stanie tuż przed zespołem mieszkaniowym Apartamenty Moderna, czym uchroni mieszkania od hałasu z Mikołowskiej.

 

Apartementy Moderna Katowice

Apartamenty Moderna projektu katowickiej pracowni Stabil

 

Budowa Centrum Biurowego Mikołowska ma ruszyć w najbliższym czasie, a zakończy się w 2010 roku. Teren przyszłej budowy jest już otoczony płotem. Wyburzono też dawne zabudowania magazynowe, które tutaj stały.

 

 

Czytaj więcej

 

 

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

Tomasz Malkowski

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Znikną piętra w Domu Prasy?

 

 

Biurowiec- banknot

 

 

Lofty i biura w starych fabrykach

Skomentuj:

Szklane Centrum Biurowe Mikołowska