Bryła wychodzi z sieci!

red.

BRYŁA zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu POLSKA BRYŁA. Naszym gościem będzie Robert Konieczny, jeden z najbardziej utytułowanych polskich architektów.      

Polska Bryła z Robertem Koniecznym
Polska Bryła z Robertem Koniecznym
Polska Bryła z Robertem Koniecznym

 

 

W związku z pierwszymi urodzinami BRYŁY, redakcja serwisu przygotowała niespodziankę dla swoich czytelników i 14 października rusza z cyklem spotkań z młodymi polskimi architektami pod hasłem POLSKA BRYŁA.

 


Cykl ma przybliżyć sylwetki projektantów młodego pokolenia, którzy są coraz częściej doceniani w kraju i za granicą, ale poza kręgami profesjonalistów nie są znani szerszej publiczności. Zaproszeni goście będą opowiadać o swoich projektach i realizacjach. To niepowtarzalna szansa, aby zobaczyć dobrą polską architekturę na światowym poziomie i przekonać się, że nie musi się ona kojarzyć jedynie z szarymi blokami, czy domkami z katalogu.

 


Spotkania będą miejscem wymiany poglądów i dyskusji o współczesnej architekturze. Będzie to także pierwsza okazja na zapoznanie się użytkowników serwisu w "realu".

 


Pierwszym gościem POLSKIEJ BRYŁY będzie Robert Konieczny, jeden z najbardziej utytułowanych polskich architektów. Jego katowicka pracownia KWK PROMES zaliczona została przez magazyn Wallpaper do grona najbardziej ekscytujących pracowni architektonicznych świata 2007 roku. Otrzymał nagrodę "Europe 40 Under 40" dla najzdolniejszych architektów młodego pokolenia. Znalazł się również na liście najlepszych młodych architektów świata hiszpańskiego pisma Scalae "44 Young International Architects 2007"

 
Specyfiką architekta jest racjonalne podejście do projektowania, gdzie każde rozwiązanie poparte jest szczegółową analizą. Jego projekty zaskakują świeżością i niecodziennymi rozwiązaniami.

 

 

Dom Aatrialny

 

Dom Aatrialny

 Ostatnim dużym sukcesem pracowni było wyróżnienie przyznane przez Museum of Architecture and Design w Chicago w międzynarodowym konkursie International Architecture Award 2008, gdzie Dom Aatrialny (Dom Roku na świecie 2006 roku) oraz Dom Ukryty znalazły się wśród najlepszych budynków świata 2008 roku.

 

Dom Ukryty

 

 

Czytaj więcej na : www.kwkpromes.pl

 

 

 

 

 

Spotkanie odbędzie sie we

WTOREK, 14 października o godzinie 17:30 w

Audytorium Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 55

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Lista obecności pod tekstem otwarta dla każdego komu POLSKA BRYŁA nie jest obojętna!

 

Piszcie do nas z kim chcecie się spotkać w drugiej edycji. Zgłaszajcie swoje propozycje na brylujemy@gazeta.pl z dopiskiem POLSKA BRYŁA.

 

Agnieszka Rumińska

 


Zobacz także:

 

 

44 Young International Architects

 

KWK PROMES w Muzeum Architektury


International Architecture Award 2008

Skomentuj:

Bryła wychodzi z sieci!