Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

POLSKA BRYŁA z Robertem Koniecznym

red.

Ponad trzysta osób przyszło wczoraj na warszawski Wydział Architektury, aby posłuchać charyzmatycznego architekta ze Śląska.

Robert Konieczny
Robert Konieczny
Robert Konieczny

 

POLSKA BRYŁA z Robertem Koniecznym

fot. Sylwia Słowik

We wtorek o 17:30 odbyło się pierwsze z cyklu spotkanie POLSKA BRYŁA organizowane przez serwis BRYLA. Naszym gościem był Robert Konieczny , jeden z najbardziej nagradzanych polskich młodych architektów, założyciel katowickiej pracowni KWK PROMES.

 

 

Spotkanie z Robertem Koniecznym

fot. Sylwia Słowik, Pierwsi słuchacze, jeszcze przed czasem okupowali salę

 

Wykład odbywał się na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Od początku miejsca siedzące były towarem deficytowym. Już pół godziny przed spotkaniem zajmowali je pierwsi słuchacze. Z minuty na minutę przybywało coraz więcej młodych ludzi, którzy chcieli posłuchać o nowatorskich projektach z pracowni KWK PROMES. Frekwencja była tak duża, że Audytorium nie pomieściło wszystkich zainteresowanych, pozostali oglądali wykład za pomocą przekazu multimedialnego w sąsiedniej sali.

 

 

Wykład Roberta Koniecznego

fot. Agnieszka Rumińska. Sala dosłownie pękała w szwach

 

Spotkanie poprowadził Radosław Gajda dziennikarz BRYŁY oraz członek Samorządu Studenckiego. Przed powitaniem Gościa głos zabrał Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej prof. Stefan Wrona oraz redaktor serwisu Bryła Agnieszka Rumińska.

 

Radosaw Gajda oraz Dziekan Wydziału Architektury Stefan Wrona

fot. Sylwia Słowik.Dla zgromadzonych przemawiał Dziekan Wydziału Architektury PW prof. Stefan Wrona

 

O godzinie 18:00 do sali wszedł cierpliwie oczekiwany Robert Konieczny.

 

Robert Konieczny

fot. Sylwia Słowik

 

- Jestem w szoku! - stwierdził widząc tłumy kłębiące się w Audytorium. Architekt od razu złapał wspaniały kontakt z publicznością.

 

Robert Konieczny

fot. Sylwia Słowik

 

Wykład poświęcony był twórczości pracowni KWK PROMES. Architekt zaprezentował projekty domów jednorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej. Na podstawie szkiców i wizualizacji pokazał proces tworzenia projektów, których forma ściśle wynika z funkcji.

- W projekcie zawsze najważniejsza jest idea, której potem trzeba się konsekwentnie trzymać. Warto unikać konwencjonalnych, a szukać nowatorskich rozwiązań. Trzeba też oglądać to, co robią najwięksi architekci na świecie - mówił.

 

Robert Konieczny

fot. Sylwia Słowik

Wykład Roberta Koniecznego

fot. Sylwia Słowik

 

W prezentacji pojawiły się znane obiekty takie jak min. Dom Aatrialny, Dom Ślimak, Dom Ukryty. Można było zobaczyć też konkursowe koncepcje Świątyni Opatrzności Bożej i Centrum Chopinowskiego przy ul. Tamka w Warszawie oraz biurowiec firmy MMPerto, czy rodzinne miejsce spotkań.

Po wykładzie wywiązała się ciekawa dyskusja. Zgromadzeni zadawali pytania o warsztat pracy architekta, sposoby postępowania z inwestorem, czy po prostu o rady jakie mogą przydać sie w przyszłym zawodzie.

 

Wykład Roberta Koniecznego

fot. Agnieszka Rumińska

 

Dyskusja na forum przerodziła się potem w kameralne spotkanie. Wianuszek młodych fascynatów architektury okrążył Roberta Koniecznego, który starał się każdemu odpowiedzieć i przekazać cenne wskazówki odnośnie zawodu architekta.

 

Spotkanie z Robertem Koniecznym

fot. Agnieszka Rumińska, Dyskusja po wykładzie

 

Robert Konieczny podarował nam katalog swoich projektów wraz z dedykacją, który prezentujemy poniżej. Katalog towarzyszy wystawie architekta prezentowanej w Muzeum Architektury we Wrocławiu, która potrwa jeszcze do 16 listopada. Zachęcamy do odwiedzin, więcej informacji znajdziecie w naszym Kalendarium.

 

Wykład Roberta Koniecznego

fot. Agnieszka Rumińska, Katalog z dedykacja dla BRYŁY

 

Zapraszamy na stronę pracowni KWK PROMES, gdzie można znaleźć informacje o kolejnych wykładach Roberta Koniecznego oraz zobaczyć projekty i realizacje:www.kwkpromes.pl

 

 

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji władzom Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Samorządowi Studentów; szczególne podziękowania należą się: Mateuszowi Bednarzowi (przewodniczącemu Samorządu), Mateuszowi Potempskiemu oraz Annie Śliwce.

 

 

Już wkrótce przedstawimy wideo-relację ze spotkania oraz wywiad z Robertem Koniecznym.

 

ZOBACZ CO PISZĄ O NAS W STOŁECZNEJ:

 

 

Piszcie z kim chcecie spotkać się następnym razem! Czekamy na Wasze głosy i serdecznie zapraszamy na następny wykład! O szczegółach będziemy na bieżąco informować na łamach BRYŁY.

 

 

Agnieszka Rumińska

 

Zobacz także:

 

 

Wywiad z Robertem Koniecznym

 

Konieczny nadzieją światowej architektury

 

Dom Aatrialny oraz Ukryty wśród najlepszych budynków świata

Skomentuj:

POLSKA BRYŁA z Robertem Koniecznym