Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Budowa Sky Tower wstrzymana

red

Mówiło się o tym od jakiegoś czasu, ale dopiero dziś rano Leszek Czarnecki oficjalnie powiadomił, że z powodu kryzysu wstrzymuje inwestycję na pół roku.

 

 

Ogromny plac budowy w centrum Wrocławia zostanie zabezpieczony. Decyzję o ew. kontynuacji budowy Czarnecki podejmie na podstawie analizy sytuacji na rynku deweloperskim.

 

Okazuje się, że z powodu kryzysu ci, którzy kupili apartamenty w Sky Tower, zaczęli się wycofywać, a ci, którzy lokalne zarezerwowali, zaczęli anulować rezerwacje. Czarnecki poinformował, że wszystkie wpłacone pieniądze zostaną zwrócone z odsetkami.

 

Dziś także w komunikacie spółka deweloperska LC Corp SA poinformowała, że sprzedała 118.998 udziałów, stanowiących 99,998 proc. kapitału spółki LC Corp Sky Tower, za 118,998 mln zł na rzecz swojego głównego akcjonariusza, zarejestrowanej w Holandii spółki LC Corp BV, kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego.

 

 

Sky Tower

 

 

Przypomnijmy, 258-metrowy wieżowiec, najwyższy budynek mieszkalny w Polsce, miał być gotowy pod koniec 2012 roku. Niedawno podano, że w odpowiedzi na potrzeby rynku zwiększono liczbę powierzchni biurowych kosztem mieszkań. Obniżono także cenę najtańszych apartamentów. Dziś, w dobie kryzysu, budowa stoi pod znakiem zapytania...

 

Czytaj więcej

 

 

źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

 

 

Zobacz także:


Pierwszy wrocławski drapacz chmur

 

 

Mahnhattan obok Sky Tower nie chce wystrzelić w górę

 

 

W jak wieżowce

Skomentuj:

Budowa Sky Tower wstrzymana