Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

NOW i Tamizo na Piotrkowskiej

Aleksandra Hac

Ulica Piotrkowska w Łodzi wzbogaci się o dwie kamienice. Projekt jest współczesny i elegancki, nie próbuje udawać XIX-wiecznej architektury większości sąsiednich budynków

 

 

Deweloper Orange Property Group, który zagospodaruje działkę pod numerem 138/140, zaprosił trzy pracownie architektoniczne do konkursu. Jedną wrocławską - Ozone i dwie łódzkie - Wilkocki Projekt oraz NOW we współpracy z Tamizo.

 

Architekci mieli przed sobą nie lada wyzwanie - zaprojektować nowe kamienice pośród eklektycznych budynków wzniesionych w większości przed stu laty. Każda pracownia podeszła do tematu inaczej, ale wszystkie prace łączy jedno - to współczesne projekty, które nie udają architekturą starych budynków.


- Wyróżniliśmy projekt łódzkich pracowni NOW i Tamizo, który naszym zdaniem podkreśla handlowy charakter ulicy - mówił Michał Styś dyrektor Orange Property Group.

 

I tak przy Pietrynie mają stanąć dwie kamienice, pierwsza o ciemnej, druga o jasnej elewacji. Będą miały po pięć kondygnacji, dwie pierwsze z butikami, trzy wyższe z biurami. Ich architekturę projektanci określają jako elegancki minimalizm. Budynki mocno wyróżniają się na tle bogato zdobionych detalami fasad. To nowość, bo inni autorzy nowych budynków, które do tej pory stawały przy ul. Piotrkowskiej, starali się naśladować XIX-wieczną architekturę.

 

ZOBACZ WSZYSTKIE PRACE

 

czytaj więcej 

 

Aleksandra Hac

Gazeta Wyborcza Łódź

 

 

Zobacz także:

 

MS2 - Nowa przestrzeń sztuki 

 

Dlaczego Łódź pozbywa sie zabytków? 

 

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej 

Skomentuj:

NOW i Tamizo na Piotrkowskiej