Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jupiter Plaza wystrzeli w górę

Iwona Sobczyk

W centrum Katowic, przy ul. Sokolskiej 18, ma stanąć potężny, liczący 110 metrów apartamentowiec z częścią biurową. I według zapewnień dewelopera, inwestycja powstanie mimo kryzysu.

 

 

Autorem projektu budynku jest katowicki architekt Wojciech Wojciechowski, współautor siedziby Narodowego Banku Polskiego w Katowicach, nagrodzonej w 2006 roku w konkursie "Architektura Roku Województwa Śląskiego". Tamta realizacja oszałamiała kosztownymi wykończeniami i nowoczesnymi technologiami. Tym razem ma być podobnie.

 

 

Jupiter Plaza będzie się składał z dwóch połączonych budynków. Równolegle do ul. Sokolskiej stanie część biurowa, dostawiona do istniejącej zabudowy i odpowiadająca jej wysokością. Budynek mieszkalny został zaplanowany prostopadle do Sokolskiej, wzdłuż Rawy. To właśnie ta część jest wizytówką całej inwestycji. Apartamentowiec będzie 33-piętrową, 110-metrową wieżą. Niższe kondygnacje zostaną przeznaczone na parkingi, część mieszkalna zacznie się dopiero od 11 piętra. - Ruch uliczny i miejski hałas nie będą stanowiły problemu - mówi Wojciechowski.

 

 

Im wyżej, będzie bardziej luksusowo: na najwyższych piętrach, gdzie nie wolno budować już balkonów, pojawią się zimowe ogrody. Przez szklane ściany mieszkań widoczna będzie panorama miasta bądź porastające dach drzewa. Komu ten widok się znudzi, będzie mógł zasłonić przeszklenia zewnętrznymi żaluzjami z drewna. Dzięki nim powierzchnia budynku ma być w ciągłym ruchu. - Na elewacji wykorzystaliśmy szkło, które daje przestrzeń, ozdobny beton i stalową okładzinę. Materiały nowoczesne, kosztowne i ekskluzywne - dodaje Wojciechowski.

 

Inwestor, Krzysztof Brzeski, prezes Jupiter Plaza, spółki, która odpowiada za inwestycję nie obawia się kryzysu. - Czegoś takiego w Katowicach nie ma. Ta inwestycja odmieni miasto - zapewnia Brzeski, który jest spokojny o chętnych na ten luksus. - Sprzedaż jeszcze nie ruszyła, a klienci już się zgłaszają - dodaje.

 

Budowa ma potrwać dwa lata, szacowany koszt inwestycji to około 150 mln zł (w tym 27 mln wkładu spółki). Cena metra kwadratowego w Jupiter Plaza ma się zaczynać od 7 tys. zł.

 

 

Czytaj więcej 

 

 

Iwona Sobczyk

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

 

 

 

Zobacz także:

 

Pentominium - najwyższy apartamentowiec świata 

 

Wysyp wieżowców w Katowicach

 

Tomasz Konior - architektura kontekstu

 

Skomentuj:

Jupiter Plaza wystrzeli w górę