Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Multivilla - nowy projekt Koniecznego

Iwona Sobczyk

Budowlę, która ma powstać w Katowicach, owiewa mgła tajemnicy, ale nazwisko projektanta pozwala się spodziewać czegoś wyjątkowego.

 

Według sporej części deweloperów i architektów apartamentowiec to zwykły blok, tylko z większymi mieszkaniami i zbudowany z lepszych materiałów. Robert Konieczny zapewnia, że budynek mieszkalny, który projektuje jego KWK Promes , choć luksusowy, będzie zupełnie inny. Właściwie nie będzie to apartamentowiec, architekt nazwał roboczo swój nowy projekt Multivillą.

 

- Ważne jest to, że nie będzie to prosty, warstwowy układ. Wille będą się ze sobą przeplatać, a każda będzie inna. Jedna parterowa, inna piętrowa, jedna nowoczesna, inna bardziej tradycyjna. Na tym polega idea tego projektu - opisuje architekt.

 

Różnice między willami będzie widać także z zewnątrz. Każda zostanie wykonana z innego materiału, podkreślającego jej indywidualny charakter. Zobaczymy więc wysokiej jakości kamień, prefabrykowany beton, ceramikę i bardzo nowoczesne szkło. - Dzięki tym różnicom mieszkańcy będą mogli łatwiej identyfikować się z własnym domem - wyjaśnia Konieczny.

 

Budynek będzie miał sześć poziomów i złożony będzie z dziewięciu willi. Stanie w pobliżu Akademii Sztuk Pięknych. Zostanie dostawiony do istniejącej zabudowy. W okolicy jest sporo zieleni i najlepsza katowicka modernistyczna architektura. - Z jednej strony stoi piękna zabytkowa miejska willa, z drugiej sześciopiętrowa zabudowa mieszkaniowa. Nasz budynek będzie nawiązywał do tego kontekstu i łączył w sobie te dwie tradycje - mówi architekt.

 

Projekt jest już zaawansowany, ale jeszcze nie jest skończony, dlatego architekt nie chce go pokazywać. Na oficjalną prezentację trzeba zaczekać do kwietnia. Jeśli wszystko pójdzie według planu, mieszkańcy będą mogli się wprowadzić w 2010 roku.

 

 

czytaj więcej

 

 

Iwona Sobczyk

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

 

 

 

Zobacz także:

 

Dwie niesamowite wille

 

Wywiad z Robertem Koniecznym

 

Jupiter Plaza wystrzeli w górę

 

Skomentuj:

Multivilla - nowy projekt Koniecznego