Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przełom w sprawie Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Michał Wojtczuk

Koniec trwającego od pięciu miesięcy klinczu z projektowaniem Muzeum Sztuki Nowoczesnej na pl. Defilad. Christian Kerez zgodził się wznowić projektowanie budynku, a pomoże mu w tym Stefan Kuryłowicz. 

 

 

 

We wrześniu ratusz poprosił architekta o wstrzymanie prac projektowych nad muzeum, bo nie mógł uzgodnić z Ministerstwem Kultury, czy i na jakich zasadach w budynku można dodatkowo ulokować siedzibę Teatru Rozmaitości. Gdy wyjaśniło się, że ministerstwo zgadza się na teatr, architekt odmówił wznowienia projektowania. Przekonywał, że podpisując umowę, nie wiedział, że ma także przygotować miejsce na teatr. Zażądał podwyższenia honorarium, które i tak opiewa już na 26 mln zł. Ratusz się na to nie zgodził. W grudniu obie strony ustaliły - o pieniądzach można będzie porozmawiać, jeżeli architekt udowodni, że projektowanie teatru istotnie zwiększa zakres jego prac. Trzymając się tego uzgodnienia, tematu pieniędzy nie poruszano.

 

Architekt zapowiedział już, że ponieważ dostał zlecenie na prace nad teatrem, powiększy grono współpracowników. Kwestiami technicznymi związanymi z teatrem ma się zająć pracownia architektoniczna Stefana Kuryłowicza.

 

 

Czytaj więcej 

 

 

Michał Wojtczuk

źródło: Gazeta Wyborcza Warszawa

 

 

Zobacz także:

 

Projekt Kereza odrzucony!

 

Kolejna Makabryła w Warszawie

 

Kuryłowicz zaprojektuje lotnisko w Kielcach

 

Skomentuj:

Przełom w sprawie Muzeum Sztuki Nowoczesnej