Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamentowiec od Rubika

Dawid Hajok

Apartamentowiec przypominający porozkręcaną kostkę Rubika stanie za rok w Krakowie. Koncepcja tego niecodziennego budynku mieszkalnego pochodzi z krakowskiego biura MTWW Architekci.   

Budynek ma stanąć w narożniku ulic Prądnickiej i Pielęgniarek. Autorzy koncepcji (krakowskie biuro MTWW Architekci) tłumaczą, że główną ideą projektu było naturalne dopasowanie budynku do niezwykle zróżnicowanej zabudowy tej części miasta. Z jednej strony mamy bowiem wysoki blok przy ul. Pielęgniarek i 55-metrowy Dom Wschodzącego Słońca przy ul. Bratysławskiej. Z drugiej zaś niski budynek szpitalny. Ze względu na znaczną różnicę poziomów sąsiednich budynków architekci zdecydowali się połączyć je za pomocą apartamentowca. W ten sposób "nowotwór" powinien wpisać się w istniejącą zabudowę. Aby tego dokonać, projektanci złożyli obiekt z dwóch przenikających się brył.

Olbrzymi, bo liczący aż 11 kondygnacji, graniastosłup ma nieco zneutralizować prymat dominującego w okolicy Domu Wschodzącego Słońca. Płaszczyznę olbrzymiej fasady budynku urozmaicono dzięki horyzontalnie ułożonym długim pasom loggii.

W sumie w całym zespole na blisko 14 tys. m kw. powierzchni użytkowej powstanie aż 113 mieszkań, a pod budynkiem znajdzie się dwukondygnacyjny garaż podziemny na 124 pojazdy.

Dawid Hajok

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

Zobacz także:

Stare bloki do remontu

Sprytny mały domek

Hotel pod Wawelem już otwarty

Skomentuj:

Apartamentowiec od Rubika