Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Blok z lat 70. wypięknieje

Iwona Sobczyk

Branży hotelowej kryzys się najwyraźniej nie ima. Niebawem w Katowicach zostanie otwarty kolejny czterogwiazdkowy hotel. Inwestor postanowił przerobić na luksusowy obiekt dawny hotel uniwersytecki przy Bytkowskiej. Prace remontowe trwają  

 

 

11-piętrowy budynek Hotelu Uniwersyteckiego powstał w latach 70. Przez lata służył wykładowcom, studentom Uniwersytetu Śląskiego i gościom niezwiązanym z uczelnią. Rok temu UŚ budynek sprzedał. - Z roku na rok gości było coraz mniej, bo spadało zainteresowanie targami, które wcześniej odbywały się nieopodal hotelu. Poza tym mamy jeszcze cztery inne hotele, które w pełni zaspokajają nasze potrzeby - wyjaśnia Magdalena Ochwat, rzeczniczka UŚ.

 

 

Za brudną elewacją, w pokojach nadal czaiły się meble z lat 70. O klimatyzacji można było tylko pomarzyć. Prócz tego - prawie nieocieplony gmach pochłaniał ogromne ilości energii. Nowy właściciel stwierdził, że budynek nie jest pozbawiony istotnych zalet. - Ma bardzo mocną, solidną konstrukcję, dlatego świetnie nadaje się do dalszego wykorzystania. Ma przed sobą jeszcze szereg lat - mówi Stasikowski.

 

Po remoncie przy Bytkowskiej powstanie czterogwiazdkowy hotel marki Best Western Premier. Prace remontowe już ruszyły. Najpierw trzeba solidnie docieplić ściany, dach i na nowo podzielić przestrzeń wewnątrz. Goście czterogwiazdkowego hotelu potrzebują większych pokoi. Nowa elewacja będzie jasna, ożywiona poziomymi pasami biegnącymi wzdłuż balkonów. Na dole powstaną wysokie na prawie osiem metrów, pionowe żaluzje elewacyjne. Dzięki nim budynek zyska na lekkości. Jasne kolory z bardziej intensywnymi akcentami i nowoczesna stylistyka będą dominować również w pokojach. Best Western Premier pomieści 168 pokoi, sale konferencyjne o łącznej powierzchni 500 m kw., dużą restaurację, bar i salon fitness z sauną. Za projekt całości odpowiedzialne są: warszawskie biuro PRC Architekci i krakowskie In-Do. Odmieniony gmach ma zostać otwarty w pierwszym kwartale przyszłego roku.

 

 

 

Czytaj więcej 

 

 

Iwona Sobczyk

źródło: GazetaWyborcza Katowice

 

 

 

Zobacz także:

 

Pozytywna modernizacja wielkiej płyty

 

Blokoprzemiany

 

Kolor bloku pod kontrolą

 

Skomentuj:

Blok z lat 70. wypięknieje