Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kontrapunkt - Warsztaty Architektoniczne w Częstochowie

red.

Między 7-12 lipca w Częstochowa odbędą się Letnie Studenckie Warsztaty Architektoniczne OSSA "Kontrapunkt". Tematem letnich warsztatów OSSA będzie rewitalizacja obszaru należącego niegdyś do Huty Częstochowa.

Letnie Studenckie Warsztaty Architektoniczne OSSA "Kontrapunkt" w Częstochowie
Letnie Studenckie Warsztaty Architektoniczne OSSA "Kontrapunkt" w Częstochowie
OSSA

Warsztaty dotyczą planowania przestrzennego, koncepcji architektonicznych i instalacji w przestrzeni miejskiej. Sponsorem warsztatów jest spółka skarbu państwa Operator ARP Sp. z o.o.
Impreza przewidziana jest dla 50 studentów, którzy będą rekrutowani z wszystkich Wydziałów Architektury w Polsce. 5 grup warsztatowych pod kierunkiem odpowiedzialnych za projekt tutorów będą tworzyć projekty i prezentacje dotyczące terenu przygotowanego przez sponsora.

 


Czy w dawne tereny wielkiego kombinatu metalurgicznego można ponownie tchnąć życie? Częstochowa, centrum religijno-kulturowe Polski, pozostała bez swego kontrapunktu, jakim jest mocno ograniczony przemysł hutniczy. Co zajmie jego miejsce? Nowoczesna dzielnica biznesowa? Parki technologiczne? Lofty?

 

 

Tematem letnich warsztatów OSSA będzie rewitalizacja obszaru należącego niegdyś do Huty Częstochowa S.A. obecnie własności spółki skarbu państwa Operator ARP, która jest wyłącznym sponsorem imprezy.

 

 

Od 7 do 12 lipca, 50 studentów pod okiem zaproszonych tutorów zmierzy się z tematem doatarczonym przez organizatorów. Impreza zakończy się prezentacją projektów, oraz oceną komsji złożonej ze specjalistów od rewitalizacji. Sponsor przewidział nagrody pieniężne dla najlepszych koncepcji.

 

 

Swój udział w warsztatach, mogą zgłosić wszyscy studenci wydziałów architektury polskich uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwenci, którzy zakończyli studia (obrona dyplomu max. rok od daty rozpoczęcia warsztatów).

 

 

Szczegółowe informacje, oraz rekrutacja na stronie www.ossa.org.pl

 

 

Zapraszamy!

 

 

 

 

Zobacz także:

 

10 krakowskich placów  

 

Studenckie M1 od Ofis Arhitekti 

 

Konkurs studencki w Krakowie 

 

Skomentuj:

Kontrapunkt - Warsztaty Architektoniczne w Częstochowie